Sellainen asia tarttis saada tietää, kun miten täältä Janakkalasta saisi muuttoauton lainaksi ?
Muuttoauto ??
6
661
Vastaukset
- saa kun
maksaa ihan mistä tahansa autovuokraamosta. Toiset kiskoo vaan siivottoman hinnan ja toiset vie 3 kertaa halvemmalla, joten älä ota ensimmäistä, vaan vertaile huolella.
- tietäisin
sopivan autoilijan siihen hommaan.
En vaan tällä palstalla viittis kertoilla.
- etkai
meinaa pois muuttaa?
a) riippuu kuka kysyy ?
b) en Janakkalasta, korkeintaan Turengista. Syy on että voi työpaikka olla siitä kiinni.- tervakoskelle
VaasanJaakkoo kirjoitti:
a) riippuu kuka kysyy ?
b) en Janakkalasta, korkeintaan Turengista. Syy on että voi työpaikka olla siitä kiinni.muuta tänne vaan
- rohkeasti vaan
tervakoskelle kirjoitti:
muuta tänne vaan
Tule Hämeenlinnaan. Sulaudut ajan mittaan joukkoon vaikka puheessasi olisi selvä Janakkala-aksentti. Hämeenlinnassa on senverran kansainvälinen meininki, että täällä on totuttu melkein mihin vaan!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311374
- 103889
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15533ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..35432- 26399
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175394
