Vetohoito auttaa

Vedättäjä 40v

Moi!
Itsellä sellainen stoori että noin 35v huomasin että stondis alkaa hiipua. Sitä se on tehnyt pikkuhiljaa siitä lähtien. Hirveä asia. Yhdeksi itseaiheutuksi syyksi pelkään pitkiä, noin 3 tuntia, kestäviä nettiporno-runkkusessioita, epäilen siis että liiallinen masturbointi vaikuttaa negatiivisesti erektioon.

Nyt olen kuitenkin kokeillut vetohoitoa. Ostin sellaisen peniksen vetolaitteen, Andropenis, jota käytin noin 2kk. Vetohoidon aikana aamuerektiot yleistyivät. Stondis koveni ja niitä tuli tiheämmin. Orgasmit voimistuivat myös, lähes sietämättömiksi.

Andropenis-laitteessa on design-virhe. Siitä singahtaa helposti pois yksi metalliosa (round metal piece with hole). Yritin saada varaosaa, tuloksetta. Nyt 2kk jälkeen firma vastasi ja väitti että he eivät myy kyseistä osaa minulle koska he eivät löydä minua rekistereistään. Firma myy varaosia vain asiakkaille jotka ovat hankkineet laitteen heidän kautta (Fuck you!). Laitetta ei voi käyttää ilman tuota osaa.

Mutta summasummarum. Olen huomannut että vetohoita auttaa huonoon erektioon ainakin niin kauan kuin laitetta käyttää. Sitä ei tarvitse pitää erityisen kovalla venytyksellä. Hei miettikkääpäs: Jos laite pystyy kasvattamaan senttejä kikkeliin on selvää että se on sellainen uudistus värkille että myös hermosto ja verisuonisto uudistuu! Aion jatkaa harjoituksia ja uskon että tästä on todella apua. Puhumattakaan psykologisesta avusta. Itse kullin pistäminen venytykseen saa jo aikaan verenkierron paranemisen ja kuinka ollakaan - erektion!

4

5131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asian ajaa

      kun laitat hepin päähän parinkilon punnuksen riippumaan,ainaskin mun muna kasvoi 2kk kokeilun jälkeen 5cm ja nyt sessiot kestää vähintään 3h ja muna on ihan kivikova

      • Anonyymi

        mitä ihmettä? jätkä laittaa 2 kilo paino kyrpänsä päähä? ja sanot että se kasvaisi siitä 5cm


    • jäille

      >Orgasmit voimistuivat myös, lähes sietämättömiksi...Hei miettikkääpäs: Jos laite pystyy kasvattamaan senttejä kikkeliin on selvää että se on sellainen uudistus värkille että myös hermosto ja verisuonisto uudistuu!

      Eräs venytteli innoissaan värkkiään kunnes se meni tunnottomaksi ja kaputt. Hermosolut ja verisuonet ei aina kestä ylironkkimista vaan siellä alkaa tapahtua arpeutumista sun muuta mitä saa sitten myöhemmin katua.

      • Vedättäjä 40v

        ...kun lukee vetolaitteen (Andropenis/Jes-extender) käyttöohjeen kunnolla ja myös toimii ohjeiden mukaan ei tule tällaisia haavereita. Penistä pitää venyttää maltillisesti ja pitkään, näin saadaan positiiviset tulokset aikaan. Näihin vetolaitteisiin on myös perehtyneet lääkärit (urologit), jotka myös suosittelevat laitteiden käyttöä. Käsittääkseni on miehiä jotka ovat venyttäneet heppiään liian raskailla painoilla ja vahingoittaneet näin itseään. Minä en ainakaan ole huolissani tunnon menetyksestä, päinvastoin, nyt suhtaudun tulevaisuuteen taas positiivisesti, aiai sitä naista joka minut vielä saa...

        Ja nuo voimakkaat orgasmit ovat tulosta samasta asiasta kuin nuo kuuluisat "pelvic floor exercises" tai "PC-muscel exercises". Kun heppi on vetolaitteessa treenaa automaattisesti myös näitä seksilihaksia. Tsekkaa linkit:
        http://www.youtube.com/watch?v=sCUM7-MvVvw&feature=related
        http://www.4-men.org/pelvic-floor-exercises.html


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      20
      10137
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      34
      7177
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      113
      4851
    4. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      25
      3399
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      101
      3358
    6. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      55
      3263
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      60
      3241
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      2977
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      2270
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      10
      2192
    Aihe