Uninstall?

Tervehdys.

Nyt tarviin apua Teiltä viisammilta. Minulla on Adobe Acrobat 5.0 ja en saa uninstaloitua sitä koska uninstall ohjelmassa on joku erhe virhe. Eli onko jotain ohjelmaa millä saa poistettua ohjelmia minkä oma uninstall ohjelma ei toimi?

Kiitos etukäteen. (=
3361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Etenkin vanhemmat ohjelmat kannattaa AINA poistaa Ohjauspaneelin Lisää tai Poista sovelluksella niin ne poistuvat varmasti kokonaan.

Asenna sitten täältä uusin suomenklielinen Adope Acrobat Reader 6-versio:

http://www.adobe.fi/products/acrobat/readstep2.html

Äänestä

Helpoin tapa poistaa tuo Acrobat 5:n on asentaa sama versio entisen asennuksen päälle ja sitten poistaa Ohjauspaneelin asenna-poista -valikosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pulassa kirjoitti:

Tervehdys.

Nyt tarviin apua Teiltä viisammilta. Minulla on Adobe Acrobat 5.0 ja en saa uninstaloitua sitä koska uninstall ohjelmassa on joku erhe virhe. Eli onko jotain ohjelmaa millä saa poistettua ohjelmia minkä oma uninstall ohjelma ei toimi?

Kiitos etukäteen. (=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu