Nyt kun vihdoin sain hommattua kuukupin olen pitänyt sitä yhdynnän jälkeen päivän ettei veijarit pääse karkuun.
Voito tästä olla jotakin haittaa?
Voito tästä olla jotakin haittaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
joskaan ei pahemmin hyötyäkään. Nestehän jää sitten vaan siihen kuppiin eikä valu pois ennenkun poistaa kupin. Eikö tehokkaampaa vois olla nostaa peppu yhdynnän jälkeen jotta mahdollisimman paljon menis oikeeseen suuntaan eli kohdunkaulan läpi?
Kun ne siittiöt voivat elää visikin päivää, niin jos on jatkuvasti sisällä spermat niin olisi parempi mahdollisuus raskautua.
Ei sitä voi kuitenkaan kovin kauaa peppu pystyssä olla ja ilman kuukuppia spermat valuisivat kokonaan pois.
Saahan sitä uudelleen pepun nostettua niin ne valuvat kuukupista uudelleen oikeille asemille....
kovinkaan kauaa tuossa ympäristössä eli tuolla menetelmällä siittiöt kyllä kuolevat alle aikayksikön. Liittyy jotenkin happo-emäs tasapaino juttuihin.
Siittiöt tulee ulos joka tapauksessa. Sitkeimmät jää uiskentelemaan ilman kuppiakin, ja ei ne siitä kupista takaisin mene kohtuun.
Voi ne hyvinkin mennä takaisin...
melko pian jotka ei pääse sinne kohtuunkaan saakka. Emätin/kuukuppi on niille huono ympäristö. Niin ei ne kuolleena enää mihinkään ui.