Voiko 11-vuotias jo aloittaa seurustelun?
Minkä ikäisenä rakastutaan?
11
919
Vastaukset
- almasty
Todellakaan voi missään mielessä vaikka kai tuonkin ikäiset muksut jo sellaista leikkii.
- voi aloittaa
seurustelun voi aloittaa ihan minkä ikäisenä tahansa ja esim seurusteluun yleisesti liittyvä seksin harjoittaminenkin on täysin laillista kahden saman ikäisen henkilön välillä.
joten ei edes sillä saralla ole mitään esteitä aloittaa seurustelua.
t. F_C
P.S
ottaen huomioon että kysyjäkin on melkoisella todennäköisyydellä naispuolinen henkilö joka on saanut ensimmäisen lapsensa jo 7 luokalla keisarinleikkauksella nii kai se nuorempi polvi on aina vanhempaa edistyksellisempi silläkin saralla?- on oikeastaan ihan
turhaa, ei voi vastata. Kävin hakemassa 6 v poikaa ja 4 v tyttöä tarhasta. Poika ehti sitten huutamaan äitinsä mukana kulkevalle 5 v tytölle: "Mä rakstan sua, kiiltokuvien vaihto kesken".
Että aika varhain se tykästyninen voi alkaa eikä sitten lopu vaikka ikkääkin karttuu. Minäkin jo vanhus yli 60 v, huvikseni katselin sivuja.
Kierroksessa mummeli 58 v, rinnassa roihuavaa rakkautta ei sammuta edes palokunta.
Jos tässä pian vanhainkotiin ja samaan kerrokseen, mitähän ne hoitsutkin sitten sanoisivat yhsistetytästä vieri- ja saattohoidosta. - ????
on oikeastaan ihan kirjoitti:
turhaa, ei voi vastata. Kävin hakemassa 6 v poikaa ja 4 v tyttöä tarhasta. Poika ehti sitten huutamaan äitinsä mukana kulkevalle 5 v tytölle: "Mä rakstan sua, kiiltokuvien vaihto kesken".
Että aika varhain se tykästyninen voi alkaa eikä sitten lopu vaikka ikkääkin karttuu. Minäkin jo vanhus yli 60 v, huvikseni katselin sivuja.
Kierroksessa mummeli 58 v, rinnassa roihuavaa rakkautta ei sammuta edes palokunta.
Jos tässä pian vanhainkotiin ja samaan kerrokseen, mitähän ne hoitsutkin sitten sanoisivat yhsistetytästä vieri- ja saattohoidosta.Olet täysin väärällä palstalla (16 ) eikä se todellakaan tarkoita 16-60.
Rakastuminen pitäisi lain voimin ajaa vain ja ainoastaan yli 18-vuotiaille. Alle 18-vuotiailla ipanoilla kyse on vain huonosta vitsistä ja edelliselle henkilölle; 35-vuotiaana olisi jo hyvä lopettaa, 40 on viimeinen raja. Luulisi, että elämänkokemus olisi tuonut vähän viisautta päähän? - Nimetön
???? kirjoitti:
Olet täysin väärällä palstalla (16 ) eikä se todellakaan tarkoita 16-60.
Rakastuminen pitäisi lain voimin ajaa vain ja ainoastaan yli 18-vuotiaille. Alle 18-vuotiailla ipanoilla kyse on vain huonosta vitsistä ja edelliselle henkilölle; 35-vuotiaana olisi jo hyvä lopettaa, 40 on viimeinen raja. Luulisi, että elämänkokemus olisi tuonut vähän viisautta päähän?Kelaaks sä ihminen yhtää milt noi sun jutut oikein kuulostaa ja kuinka paljon ihmiset nauraa sulle noitte ikärajojes kans ku ne ei kuitenkaa tuu toimimaa. Et vedä vaa vittu päähäs noitte juttujes kans jollet muuta keksi! :D
- ...
Nimetön kirjoitti:
Kelaaks sä ihminen yhtää milt noi sun jutut oikein kuulostaa ja kuinka paljon ihmiset nauraa sulle noitte ikärajojes kans ku ne ei kuitenkaa tuu toimimaa. Et vedä vaa vittu päähäs noitte juttujes kans jollet muuta keksi! :D
>>Kelaaks sä ihminen yhtää milt noi sun jutut oikein kuulostaa ja kuinka paljon ihmiset nauraa sulle noitte ikärajojes kans ku ne ei kuitenkaa tuu toimimaa.>Et vedä vaa vittu päähäs noitte juttujes kans jollet muuta keksi! :D
- muutama mielipide
... kirjoitti:
>>Kelaaks sä ihminen yhtää milt noi sun jutut oikein kuulostaa ja kuinka paljon ihmiset nauraa sulle noitte ikärajojes kans ku ne ei kuitenkaa tuu toimimaa.>Et vedä vaa vittu päähäs noitte juttujes kans jollet muuta keksi! :D
Todellakin nämä edellisen kirjoittajan jutut ovat mielestäni naurettavia ja valtavirrasta poikkeavia. Vai ovatko ne vain julmia vitsejä, koska ei kai kukaan "valistunut ihminen" voi oikeasti olla tota mieltä.
Yksi argumenttisi hyppäsi silmilleni erityisesti:
>>Rakastuminen pitäisi lain voimin ajaa vain ja ainoastaan yli 18-vuotiaille.>Eli onko 11-vuotias valmis seurustelaan? Vastaus: Ei.
- moi-oon-hölmö
no kyllä voi ei rakatuneita saa estellä
- RANDOM 99
Joo kyl voi itte seurustelin ekaa kertaa 11 vuotiaana xd
- 11V
Oon 11v. Ja oon tykännyt jo kauan yhestä pojasta ja haluaisin vain seurustella. Ja on aika epäreilua kun te jotkut pälpätätte siellä että " ei 11v:t voi seurustella " ja blääblää. Mutta ne jotka eivät ole sitä vastaan niin kiitos. Ja se tuntuu kyl vähän pahalta et ei muka vois. Ihmiset saa mun mielestä ite päättää miten seurustelee ja milloin !!!!
- ....
Mä oon samaa mieltä. Jos haluu seukata 11 vuotiaana nii siitä vaa. Sen saa ihan ite päättää millo alottaa. Ei rakastumiselle oo mitää ikä rajaa. Siitä vaa jos tuntuu et on valmis. Ja en oikei usko et 11 vuotiailla se mitää vakavaa on. Ehkä pientä pussailuu ja kädestä pitämistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2212927Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell81647Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.51337- 1031216
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231171- 751107
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531032Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581025Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717937- 135922