Kertokaapa kokemuksia huoneistohotellista .Mitä hyviä menopaikkoja ja ruokaravintoloita on lähellä ?
hotelli
Green field
9790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Todella hyvällä paikalla, jos piletyspaikkoja on vailla. Pari suomalaisbaaria ihan vieressä ja hyvä Irkkupubi. Olen siellä asunut pari kertaa ekakerran joskus 1989 ja seuraavan kerran ehkä 1995. Hotellissa toimi ainakin siihen aikaan Aurinkomatkojen tenavakerho ja siinä oli syy, minkä vuoksi ko. hotellin valitsin. En suinkaan näiden em. baarien vuoksi. Me saimme kyllä nukkua rauhassa, kun asuimme ylimmässä kerroksessa. Hotelli on sellainen keskiluokan hotelli, josta kaikki tarpeellinen löytyy. En pidä sitä niin huonona, etten voisi nyt eläkepäivillä esim. lastenlasten kanssa siellä viettää lomaa.
:) :)
yhteydessä suomalainen ALE PUB, ravintola on uusi, hyvä ruoka ja ystävällinen henkilökunta.
Edelleen samalla kadulla Restaurante Patio Canario, oli todella maittavia esim kanaruokia, grillattu kana 5,50 €.
Edelliseen hyvään vinkkiin sanoisin että Agaete Parkin vieressä "Patio Canario"-ravintolassa olen usein syönyt kanan rintafileen pippurikastikkeella (listalla talon suosittelemat n:o 75). Tosi hyvä ja muutenkin hyvä hinta/laatusuhde ja myös paikallisten suosima ruokapaikka!
Lähistöllä on tuon uuden suomalispaikan (Ale Pub) lisäksi kiinalaisravintola "Koskenkorvan" vieressä ja toinen edullisempi "Marieta"-hotellin alakerrassa (juna-asemaa vastapäätä).
Green Field on mielestäni alueen paras valinta ja
itsekin olen siihen majoittunut jo seitsämänä vuonna (henkilökuntakin alkaa jo sinutella). Lisäksi monipuolinen buffet-aamiainen.
Kuten tuossa aiemmin joku mainitsi niin vaikka ulkoa kuuluu ravintolaääniä myöhäänkin niin kumma kyllä jos onnistuu saamaan kadun puolelta kaksion (merinäköala ja aurinko paistaa koko päivän parvekkeelle) ja kun panee tiiviin parvekkeen oven kiinni ja vetää vielä paksut kaksoisverhot eteen niin sisäpihan puolen makuuhuoneeseen ei kuulu mitään ääniä!
Hotelliin on tosiaan tehty vuosi sitten laaja remontti, asennettu puulattia ja kaikki ovet on vaihdettu uusiin (korttilukot)!
Suosittelen!
Luepa ensin sivulla 7, "Hey Hey":n kommenntit otsikolla: "Tietoa Inglesin suomalaisista tanssipaikoista" (4.1.09).
olin juuri greenfieldissä, olen ollut parikymmentä kertaa kanarialla ja tämä hotelli varmaan paras hinta laatu suhteeltaan. Ota semmonen kaksio niin ne kadun puolella ja niikun joku kertoi niin todella hyviä.
yksiö , kun ainoo huone mikä jäljellä oli koko viikonloppuna :(.
Oltais muuten kaksio otettu , kun vaan 20€ kalliimpi .
Agaete-Parkin puolella ovat parempia kun aurinko alkaa iltapäivällä paistaan parvekkeelle!
Itse voi päättää mistä huoneen saa on ihan tuurista kiinni .