Eikö vähemmällä juhlimisella olisi saatu
pressaa Amerikalle. Elävät yli varojensa.
Uhoilevat. Kyllä Eurooppa maksaa.
pressaa Amerikalle. Elävät yli varojensa.
Uhoilevat. Kyllä Eurooppa maksaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mitä se muutama miljardi taalaa sitten. Juhlikoot, kun aihetta on. Ja maksakoot itse.
Mielestäni jenkeiltä viimeinkin hyvä valinta. Tuo on politiikkaa ja varmasti sensuroidaan, Mutta kun iso pää ja suuri suu, minkäs sille voi ;)
totinen paikka yhdydvalloilla, Obamalla on valtava työ korjata edellisen kauden rötökset.
Obama tekee parhaansa saadakseen kansakunnat taas jaloilleen, luoja siinä häntä auttakoon.
Kyynel vieri poskellein, häneltä odotetaan ihmettä, luottakaamme häneen ja siunausta hänelle valtavassa työssään.
vähän kansantaloutta että ymmärtäisi edes Suomen valtion talousasioita.Siitä voisi sitten edetä askel kerrallaan ja yrittää ymmärtää kansainvälisiä kuvioita. Kerropa, paljonko on USAn budjetti ja montako prosenttia siitä käytetään sodankäyntiin. Tiedätkö kuinka paljon siellä on asukkaita?
Suomen eduskuntavaalien mainoksista yhteensä?
Aiotko tehdä vielä montakin aloitusta tästä samasta asiasta? Kerro, miten Eurooppa maksaa.
Uhoilee. Ei muut.
käytettiin? Aika suuri osa taisi mennä palkkojen maksamiseen. Eikös sillä ole työllistävä merkitys?
Mainostetaanhan meilläkin: "Älä ruoki lamaa".
juhliin tuli 2 miljoonaa ihmistä. He kaikki söivät ja monet yöpyivät. Siis oli töitä monelle. Erinomainen alku Amerikan lamasta pääsemiseen. Ne juhlivat, joilla on varaa. Nekin hyötyvät, joilla ei ole varaa.On työtä tai ainakin tuli valtion kassaan liikevaihtoveroja eli varoja sosiaalimenoihin.
Samaa ehdottaisin Suomelle: Ihmisille maksettaisiin ilmainen loma SUOMESSA, ulkomaille menijät saisivat pulittaa 150 € lisäveroa matkastaan. Ilmaiset lomat Suomessa toisivat töitä, verotuloja, alvituloja, ja liikevaihtoa autofirmoille, hotelleille, ravintoloille ym.
Ei Obama voi mitään oleellista USA:ssa muuttaa, mutta ehkä joitakin näkyvimpiä rikoksia kuitenkin. Aseteollisuus on jakanut tehtaansa kaikkiin osavaltioihin, ja siksi yhdenkään senaattorin ei kannata vastustaa sotia ja konflikteja, jos aikoo tulla uudelleen valituksi. Sotaa Obamakaan ei siis kykene estämään, mutta ehkä hän voi vaikuttaa siihen, missa sotia käydään.
Näkyvänä symbolina Obaman valinta oli tietenkin mahtava saavutus demokraateille ja samalla positiivinen merkki meille eurooppalaisille, jotka olimme menettäneet kaiken toivomme Amerikan suhteen.
Pelottaa, että Obamalle on jo ennakkoon sälytetty liian iso reppu.
Meidän kaikkien kuuluu kantaa siitä hyvin iso osa. Toivottavasti vanhemmat huolehtivat siitä, että heidän lapsensa hoitavat oman osuutensa koulun normaaleista yleistehtävistä, esim. päivänavausvuoroista ja välituntivalvonnoista.
Nämä pienetkin tehtävät ovat tärkeitä koko koulun toimintaa ajatellen.
PUHALTAKAAMME YHTEEN HIILEEN KAIKISSA ASIOISSA!
Happamiakin ovat-vai...
Etkö todellakaan muuta enää keksinyt?
h.v.
ei tarkoita hyvä veli
kannattaa juhlia kun Amerikka teki historiaa valitsemalla värillisen presidentin. Ei tuo ainakaan vaikuta sodanlietsojalta kuten aikaisempi. Joten annetaan heidän juhlia.
pari miljoonaa ja rahat menivät hyvään tarkoitukseen: amerikkalaisille ja maailma näki että uudesta pressasta pidentään.