mikä moottorikelkka??

mikä sport-moottorikelkka olisi paras.vuosimallia 1995:stä uudemmat.max hinta 1200€. oon katsellut yamahan 1998 vmax 500, niin että olisiko se hyvä kelkka?
102303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

et saa kuin remonttia=toinen mokoma lisää

Äänestä

Niin Paljon on vaihtoehtoja käyttötarkoituksesta
riippuen.Yksi kohtuupeli vois Olla Lynx G-Type Spesial 1999.Ei vanhempi,ovat vanhemmat rypeneet
lastentaudessa mut toi 99 on ihan ok.Ja voimaakin
sopivasti jos ei tartte upihangessa kulkee 160km/h.Myös vähäruokainen...
Reitillä päihittää isompia ja hyvä ajaakkin..
Toki uudet on aina askeleen edellä alustoissa/tekniikassa.

Äänestä
  • alusta kusee ja kovasti...siitä ei oikein rahallakaan saa kelvollista.

    Äänestä

  • ,.,.,.,.,.,.,.,., kirjoitti:

    alusta kusee ja kovasti...siitä ei oikein rahallakaan saa kelvollista.

    alusta mitä vuonna -99 sai kovaan ajoon!

    Äänestä

Niin,Kyse taisi olla mitä tohon rahaan saa...
Ei sillä Ferrari saa vaan kohtuu kelkan..
Itselläni vaan hyviä kokemuksia KO.Kelkasta
10000Km.Vain Kuski kusee..

Äänestä

entä oisko hyvä toi skidoo formula 380s -97?

Äänestä

onko kellään kokemusta yamaha vmax500 -94:stä? eli onko hyvä ajaa ja kestääkö kone sun muut jutut?

Äänestä

miten toi polaris xcr 440 -95.onko hyvä

Äänestä
  • Taitaa olla sama melkein minkä merkisen hyvänsä tommosella reippaalla tommilla ostaa saattaa olla täys paska tai sit pelaa ku kello ite ostin artic catin zr:n vm96 piti olla täys paska "asiantuntioiden" mielestä mutta yks talvi jo röykkyytetty ja toinen menossa eikä vielä mitään vikaa.

    Äänestä

  • Kelkaaa kitaan kirjoitti:

    Taitaa olla sama melkein minkä merkisen hyvänsä tommosella reippaalla tommilla ostaa saattaa olla täys paska tai sit pelaa ku kello ite ostin artic catin zr:n vm96 piti olla täys paska "asiantuntioiden" mielestä mutta yks talvi jo röykkyytetty ja toinen menossa eikä vielä mitään vikaa.

    Jos haluaa ikuisen pelin niin tommonen Lynx 420
    vm.70 luku..
    Voi ajella milloi vain,kesäisinkin ja kestää..
    Ei ole hienouksia ja turhia kotkotuksia..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pvpv kirjoitti:

mikä sport-moottorikelkka olisi paras.vuosimallia 1995:stä uudemmat.max hinta 1200€. oon katsellut yamahan 1998 vmax 500, niin että olisiko se hyvä kelkka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu