Windows- ja Linux-fanien

Windows-fanien suurin ilonaihe: "Meitä on 50 kertaa enemmän kuin Linux-käyttäjiä".

Linux-fanien suurin ilonaihe: "Meillä on 50 kertaa parempi, vakaampi ja turvallisempi käyttöjärjestelmä kuin Windows-käyttäjillä".
9520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

olisivat yhtä turvallisia ja vakaita (siis turvattomia ja epävakaita) :D

Äänestä

Eiitti on aina vähemmistönä ja paras on aina harvinaisinta.
Se on luonnonlaki.

Äänestä
  • luuletko tosiaan että eliitti uhraa aikaansa tietokoneisiin?

    Äänestä

  • harrastelijakirurgi kirjoitti:

    luuletko tosiaan että eliitti uhraa aikaansa tietokoneisiin?

    Ymmärrä!

    Äänestä

  • harrastelijakirurgi kirjoitti:

    luuletko tosiaan että eliitti uhraa aikaansa tietokoneisiin?

    Eliitti nimenomaan ei tuhlaa aikaansa tietokoneisiin vaan käyttävät. Eliitillä on varaa tai osaamista hankkia LAATUA. Tunnetusti suuryritysten johtajat käyttää usein Windowseja parempaa merkkiä, sama näkyy elokuvateollisuudessa. Amöyrikkalaisissa TV-sarjoissa kotikoneet on "paremmissa piireissä" Maccejä, töissä on jotain hienoja ikkunamanagereita (unixeja) ja jne.

    Sitten on nämä jotka ostaa tietokoneensa Gigantin kupongin tarjouksen perusteella mikä kolahti postiluukkuun, näillä on joku Windows -merkkinen käyttöjärjestelmä.

    Äänestä

  • onko tämä kirjoittaja pössytellyt jotakin?

    Äänestä

  • ei ole 3 päivään tarvinnu pössäytellä ku kukee näitä juttuja palsta on sodat taitaa kaikki jannut olla huerreja tai jotain sen sentään tajusin että Windows-fanien suurin ilonaihe: "Meitä on 50 kertaa enemmän kuin Linux-käyttäjiä". sanoistn 99,17 kertaa onhan siinä iso ero paitsi linux peelolle "meniskö nettiin vai panisko poikien palkat maksuu jaa a meen siis nettiin ku ranne rasittuu niin tosta kirjoittamisesta ku ei oo tos linuxix vielä sitä ohjelmaa" eikä oo siihen canoniin ajureitakaan.

    Äänestä

  • old_profile_3778 kirjoitti:

    onko tämä kirjoittaja pössytellyt jotakin?

    oletko?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilonaiheet kirjoitti:

Windows-fanien suurin ilonaihe: "Meitä on 50 kertaa enemmän kuin Linux-käyttäjiä".

Linux-fanien suurin ilonaihe: "Meillä on 50 kertaa parempi, vakaampi ja turvallisempi käyttöjärjestelmä kuin Windows-käyttäjillä".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu