F1 Kuala Lumpur

anneli---

Milla kannattaisi matkustaa Kuala Lumpurista Sepangin radalle? Kenellakaan omakohtaista kokemusta?

6

794

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • annaeli--

      niin eli siis aivan Kuala Lumpurin keskustasta Sepangin radalle..

      • bussiasemalta..

        ..menee dösä tunnin välein kisapaikalle. Myös KLsentralista pääsee bussilla.

        Hmm. taidanpa kans tulla sinne Ferrari-baariin. Mukana suomen lippu, jossa teksti "The flying Finns" On kylläkin Häkkisen ja Salon ajoilta, mutta sopii nykytilanteeseenkin.


    • Tina S

      kyllä taksilla mentiin, hinta hieman vaihdellen mistä taksin otti n. 70- 100 RM (n. 20 €) paikkeilla, sunnuntaina kallein. Hinnoista kannattaa neuvotella. Pääseehän sinne esim. monoraililla keskusasemalle ja sieltä bussilla lentokentälle ja sieltä taas bussilla radalle.Sepangin radan sivuilta löytyy opastusta.
      Ja esim sunnuntaina ei kannata varata taksia etukäteen poistulomatkalle, paikan päältä löytyy kyllä vaikka liikenne "hieman" kaaos on.

    • et en oo viittiny lähtee monorailillä.
      Tina tossa laittoikin jo hyvää tietoa.
      "Hello vaan Tina ;)."
      Kisaliput saat alueelta. (3.na viime vuonna ollut).
      Nyt lennetään Phuketista kisapäivän aamuna, katellaan sepangilla se päivä ja illalla takas kentälle yöpymään. Ja aamulla Phuketiin taas.
      Meillä pitkässä tangossa iso Suomen- ja Ferrarin lippu.
      Jos tuutte kisapäivänä, niin tulkaa "keskuspaikalle" Ferrari baariin niin moikataan?.

      • Tina S

        kitewind, siellä me nähtiin Ferrari baarissa viime vuonnakin vain nähtiinkö, mä ainakin näin sinut!
        Me tullaan lauantaina aamulla KL:ään, Malaysianilla Tukholman kautta, jatketaa lomaa siitä. Nähdään Ferrari baarissa sunnuntaina.


      • kitewind
        Tina S kirjoitti:

        kitewind, siellä me nähtiin Ferrari baarissa viime vuonnakin vain nähtiinkö, mä ainakin näin sinut!
        Me tullaan lauantaina aamulla KL:ään, Malaysianilla Tukholman kautta, jatketaa lomaa siitä. Nähdään Ferrari baarissa sunnuntaina.

        nähdään. nähdään.
        Ei sit nähtykkään kylillä Ferraribaarissa,, viimekerralla?. Tullaan Nyt Kisapäivänä Sepangille ja kisojen jälkkeen Phuketiin.
        Ois kiva näköistä kenen laittaa viestiä täällä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4493
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3284
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      40
      2920
    4. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      17
      2772
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2737
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2597
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2559
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2295
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2095
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    Aihe