Uutinen on esillä monessa kohteessa. Mitä mieltä olet, kaipaatko uutisankkureille "kiharoita".
Minä en.
Minä en.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pidän Eva Polttilaa yhtenä parhaimmista ja tyylikkäimmistä uutisankkureista.
Iltiksen sivulla hän sanoo, ettei varmasti ota permanenttia eikä kuviollista mekkoa.
Miksei joillekin ole hyväkin, jos on epävarma tai jopa liian räikeää tyyliä?
koske muuta kuin vaatevalintaa valoihin, ei tarvitse kenenkään kiharoita ottaa.
Pukeutumista ja tyylin vaihtoa, ei siinä kiharat kai ole pakollisia,
Vaatteiden värit ja rillit, yhteensopivuus, ovathan he esillä monesti päivässä.. ihan mukavan ele Yleltä
Sitä vain on hakala huomata radiosta ja telkun kannoin harakoille joulun jälkeen.
Se olisi hyvä, jos kuuluttaja taukomusiikin sijasta kertoilisi, minkälaiset pöpperöt päässä. Olli Ihamäki, Heikki Kahila ja Niilo Tarvajärvi on diskattu. Sedät ei saa osallistua tätien kisailuun.
Pekka Tiilikaisella ja Martti Jukolalla on kanssa kilpailukielto, kunnes saadaan kuultaviksi Joku kyllä väitti, että se ei oikein onnistu. Kuulemma jo vähän multaa päällä.
palvelua, miksi kenelläkään olisi joitain sellaista vastaan? Tv-ruudussa pitää joka tapauksessa esiintyä vähintään kohtuullisen siistinä ja asianmukaisesti pukeutuneena. Jos työnantaja tarjoaa alan asiantuntijoiden palveluja, kosmetiikkaa, vaatteita ja asusteita, eikö se ole ihan kiva asia. Varmaan uusi look piristää enemmän kun ei tarvitse maksaa siitä tai nähdä itse asian eteen vaivaa.
Jos asian pitäisi herättää minussa jotain tunteita, ehkä kateus voisi tulla mieleen, jos se kuuluisi luonteeseeni. Miksi minun työnantajani eivät ole tarjonnut vastaavia palveluita kuin joskus harvoin messuosastolla yhtenevissä asuissa esiintyessämme. Vaatteet ja stailauksen on saanut hoitaa ihan itse, usein muiden kiireiden ohessa.;))
Tosiasiassa on mielestäni melko yhdentekevää minkälainen kasvo uutisia lukee, kunhan osaa hoitaa hommansa ja puheestakin saa selvän.
oikeus se on työlainsäädännöllisesti, että työnantaja voi määrätä, missä, milloin ja miten työ tehdään. Eiköhän tämä mene siihen piikkiin.