Auttaisitteko huivipulmassa !

Moi! Ostin semmosen neliönmuotoisen suurehkon huivin Jimjillistä, mutta ongelmani on, etten osaa sitoa sitä silleen hienosti. Kertokaa joku äkkiä, miten se huivi laitetaan silleen tyylikkäästi, että ne rimpsut roikkuu nätisti jne. Oon vähän avuton tämmösten vempainten kanssa.:)
2454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ensin huivi puoliksi kulmasta kulmaan -> kolmio. Sitten kaulaa vasten se hapsuton taite ja kietaiset nurkat niskan takaa ja solmit ne etupuolelle. Pöyhit ja asettelet vähän ja olet valmis.

Äänestä
  • Kiitos avustasi, tuntuu toimivan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Awena kirjoitti:

Moi! Ostin semmosen neliönmuotoisen suurehkon huivin Jimjillistä, mutta ongelmani on, etten osaa sitoa sitä silleen hienosti. Kertokaa joku äkkiä, miten se huivi laitetaan silleen tyylikkäästi, että ne rimpsut roikkuu nätisti jne. Oon vähän avuton tämmösten vempainten kanssa.:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu