mistähän johtuu. Joulunaikaan ostin ihan hyvät kuulokkeet läppärille, jolla "soitan" skype-puheluja. Toimi tähän iltaan asti, nyt kuulen kyllä hyvin kaverin äänen, mutta hän ei minun. Ja kun kokeilin testiä, se ei äänitä puhettani eli mikrofonin asetuksissa jotain vikaa. Mitenkähän löytäisin vian, skype.com sivusto kun on pelkkää englantia. Kiitollinen olen jos joku voisi vähän valottaa asiaa. En usko oikein, että mikrofoni on rikki.
Skypen
5
996
Vastaukset
- kenn11
mene Työkalut Asetukset Äänilaitteet ja sieltä säädä Ääni sisään ja Ääni ulos. Eli aseta nämä kohdalleen.
- vieläkään
eli ääni sisään asetuksissa on Windows oletus (annoin olla sen) ja se siinä oli alunperinkin. Ääni ulos, siinä kokeilin kaikki kolmea eri vaihtoehtoja vuorotellen tallentaen välillä (windowsin oletus, Speakers ja Realtek Digital Output, mutta ei toimi edelleenkään. Mikä nyt avuksi? Minulla on läppäri jossa Vista kj.
- ettei vain
Luurien johdossa ole mykistyskytkintä (mute), se meinaten vaimentaa mikin.
- on mute
ja muut vastaavat jo tarkastatettu...
- avustajille
on mute kirjoitti:
ja muut vastaavat jo tarkastatettu...
vein luurin kauppaan tarkistettavaksi ja mikrofoni oli kuin olikin rikki! Eli sain tilalle uuden ja nyt taas toimii! :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1408333Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047529Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot995729Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1462667Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71454Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349