HELP!!! :)

tumpeloko?!

Hei!!! Kirjoitin monta tuntia tosi tärkeää sähköpostia ja kun vihdoin sain sen valmiiksi ja laitoin osoitteen ja painoin lähetä niin PLOP,
ylhäälle vilahti palkin tapaselle jotain tekstiä ja KOKO kirje oli poissa. Mistään en sitä löytänyt :( Voiko se tosiaan kadota noin vain?!
Osaisko joku vastata??? :)

3

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kdqwokd eok oqo

      kannattaa seuraavaksi kirjoittaa se posti vaikkapa etukäteen jollakin tekstinkäsittelyohjelmalla (ilmeisesti käytät windowsia kun tuollaisia tekee, eli avaa vaikkapa wordpad ja kirjoita sillä) ja vasta sitten kopioi->liitä sähköpostiin koko teksti ja lähetä.

      Posteissa on yleensä aikakatkaisu olemassa....


      :)

      • Jep, tumpelohan mä :(

        No aikakatkaisu (en ole ikinä kuullutkaan) sehän selittäisi, koska välillä lähdin tekemään muuta ja taas palasin kirjoittamaan. Kiitos tosi paljon kun vastasit ja neuvoit!!! :)


      • Jep, tumpelohan mä :( kirjoitti:

        No aikakatkaisu (en ole ikinä kuullutkaan) sehän selittäisi, koska välillä lähdin tekemään muuta ja taas palasin kirjoittamaan. Kiitos tosi paljon kun vastasit ja neuvoit!!! :)

        Oletko varma, että viestisi KATOSI. Jospa se pikaisesti välähtänyt teksti oli lähetyksen etenemistä osoittava ikkuna, sähköpostiohjelma (et muuten muistanut mainita mitä ohjelmaa käytit) on lähettänyt viestin normaalisti ja sen jälkeen poistanut sen koneeltasi. Tarkista vastaanottajalta, onko hän saanut viestisi.

        Kaikissa sähköpostiohjelmissa lienee asetuksissa kohta, jossa voidaan määrittää, talletetaanko lähteneet viestit omalle koneelle vai ei. Tämä asetus ei välttämättä ole oletuksena päällä, mutta kannattaa ehdottomasti laittaa päälle. Jos asetus ei ole päällä, lähetetystä viestistä ei jää kopiota omalle koneelle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      31
      5318
    2. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      69
      3986
    3. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      31
      3449
    4. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      93
      3231
    5. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      44
      3188
    6. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      68
      2651
    7. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      124
      2142
    8. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      54
      2139
    9. Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti

      Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit
      Tv-sarjat
      26
      1387
    10. Listaa syitä mikä

      Estää asioiden eteenpäin menemisen.
      Ikävä
      181
      1257
    Aihe