Maailman vajotessa taantumaan Apple löi pöytään tuloksen jollaisen ei tässä koulutuksen vaiheessa pitäisi olla oikein mahdollinenkaan.
http://macdailynews.com/index.php/weblog/comments/19834 /
Osake nousi jälkimarkkinoilla rajusti, eikä kukaan enää muista Jobsin saikkua...
Macienkin myynti kasvoi reippaasti, ja nyt mennään yli 10 miljoonan koneen vuosivauhdissa.
Applelta huima tulos
10
802
Vastaukset
- hyvältä
Mahdollistaa tuotteiden hinnan noston ja saadaan entistä laadukkaampia laitteita. Hyvä appale!
- apple onkaan
nostanut tuotteittensa hintoja? Viimeksi 80-luvulla? Minkähän takia nyt nostettaisiin?
- totuuden torvi
Apple saa vielä takkiinsa rahasyöpön liiketilamassan takia
- 1stMacFinn
totuuden torvi kirjoitti:
Apple saa vielä takkiinsa rahasyöpön liiketilamassan takia
Torvi on ihan vähän myöhässä, Applen piti analyytikkojen mukaan luopua vähittäiskaupasta jo 2002 loppuun mennessä. Kun ei kuulemma ole kannattavaa toimia vähittäiskaupassa.
- Luuri-Masa
totuuden torvi kirjoitti:
Apple saa vielä takkiinsa rahasyöpön liiketilamassan takia
Tai sitten jokaisen liikkeen myynti oli todella hieno, niinkuin toiset ovat lukeneet osavuosikatsauksesta!
- jos ei
noilla hinnoilla tee voittoa niin ei sitten millään. Eihän se ole hullu joka pyytää vaan se joka maksaa.
- mac..
Kyllä minä olen valmis maksamaan laadusta ja kone on pitkäikäinen. Mac Mini toiminut vallan hyvin 2 vuotta, ei töki ja toimii :)
tee voittoa, jos tekisi niin johan olisi helppoa. Sopii sitten kaikkien elektroniikkafirmojen nostaa hintojaan ja katsoa vierestä kuinka tulokset kohenee silmissä! Nokiakin ottanee vinkkisi kiitollisena vastaan.;)
Voitto tulee siitä, että tuotteet on sellaisia joita ihmiset haluaa. Jos on hullua haluta tuotteita jotka on erittäin toimivia, hyvän näköisiä ja miellyttäviä käyttää, sitten minä ja muu Applen asiakkaitten koko ajan kasvava joukko olemme tietysti hulluja. Ja ihan mielellämme, jos kerran viisautta on ostaa halpisroskaa.
- ...
The only reason that Apple had "record" earnings was because of a lower effective tax rates. They had EXACTLY the same net income before taxes that they had a year ago on higher top line revenues. Their gross margins were down. Their operating expenses were up. Everything came down to selling more products outside of the U.S. as a percentage of total sales, which decreased the effective tax rate by 2.5%
--- jep marginaalit pienenee ja kulut nousee, hyväksykää tosiasiat ja varautukaa kurssilaskuun.- päsniin
Voi olla mutta kerroppas vielä sekin kuinka hienosti muilla alan firmoilla menee suhteessa Appleen.. voi olla paljon karumpaa kertomaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 833328
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli402726Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742296- 612278
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512211Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1102183Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.201977Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv201969- 621934
- 881701