Onko iso hotellialue rauhallinen turistien osalta, huomaako olevansa laadukkaalla lomalla, vai onko joukossa örveltäjiä? Entä saako hotelli alueella ottaa aurinkoa yläosattomissa/ esiintyykö sitä (naiset..) ? Sopiiko reissu myös nuorelle parille, vai kuoleeko siellä tylsyyteen?
Costa Blancalla
Deeee
31688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hotellialue on siisti ja rauhallinen ( jos nyt niin isoa aluetta ja valtavaa määrää ihmisiä voi sanoa rauhalliseksi). Normaalia rantaelämää siellä oli. Yhtään örveltäjää en nähnyt, vaikka juomaa sai ilmaiseksi niin paljon kuin vain jaksoi juoida!
Yläosattomissa en nähnyt ketään, tosin en niitä varsinaisesti kytännytkään.
Joulun aikaan siellä oli paljon nuorisoa ja nuoria pareja enkä kuullut kenenkään valittavan tylsyyttä. Hauskaa tuntui olevan ainakin niillä suomalaisilla nuorilla, jotka joka aamuyö tulivat kovalla kolinalla discosta ja herättivät naapurit koputuksillaan;)Eiköhän se tylsistyminen ole ihan itsestä kiinni...Mukavaa lomaa teille.
kyllä kuolee ... siellä oli oikeesti hauskaa
Tuskin pahempia örveltäjiä enää reissulle eksyy, kun "Järvenpään moottorikerhokin" on jo poistunut paikalta oltuaan kaikkien suomalaisten suureksi riemuksi 29.1.-12.2. välisen ajan Costa Blancalla. Oli kerta kaikkiaan upeeta seurata hyvin näyttävästi Suomi-tunnuksiin sonnustautuneiden hemmojen jatkuvaa örvellystä ja mölyämistä. Kyllä meillä osataan ottaa ilo irti lomallakin!
Nämä pelikuviot sitten ens kerralla vaikka Jakomäen baareissa, jooko?