Jääkaira

Minkälainen jääkaira muutaman kerran vuodessa pilkkivän kannattaa ostaa?kiinalainen,vai kallis ur tai moran kaira?
31311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Osta kerralla kunnon kaira niin tulee pitkänpäälle halvemmaksi.Mikään ei ole tympeempää kuin lähteä kesken päivän kairaa terottamaan.

Äänestä
  • tuli ostettua mora 130mm kaira rosteriterillä,taittuva malli,onko hyvä?

    Äänestä

Riippuu siitä meinaatko kairata samalla vehkeellä monenakin talvena. Yleensä paskaa ei kannata ostaa jos hyviäkin on tarjolla. Veikkaan, ettei kiinanpojat ole viitsineet ihan samaa rautaa laittaa terään kun joku sellanen valmistaja millä on mainekin menetettävänään.
Itse en viitsisi ainakaan millään romulla kauaa reikiä väsätä. Kalastaessa poraamiseen pitää mielestäni käyttää mahdollisimman vähän aikaa...jossain muualla se on sitten ihan toisinpäin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä mikä?! kirjoitti:

Minkälainen jääkaira muutaman kerran vuodessa pilkkivän kannattaa ostaa?kiinalainen,vai kallis ur tai moran kaira?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu