Lyhyt ja ytimekäs kysymys: Mikä pokerihuone on sellainen, että voi luottaa todennäköisyyksiin ilman jatkuvia ohivetoja? Eli ässäparit pitää sen minkä kuuluukin, värin veto onnistuu tilastollisesti niin usein kuin pitääkin jne. Bonukset, pelaajaliikenne yms. ovat toisarvoisia asioita, ne eivät kiinnosta pätkääkään. Tämä tiedoksi linkkispedeille, koska pelaan paljon suurempia pöytiä kuin teidän kolikkolinkkienne "hyöty" olisi.
Haussa paras pokerihuone
8
1017
Vastaukset
- Saakat
On aiheesta keskusteluja www.pokeritieto.fi
- aloittaja
Ei nuo saittiesittelyt vastaa varsinaisesti kysymykseeni, kun etsin realistista huonetta. Samaa paisteja löysiä vihuja, hyvät bonukset -mantraa kuin muuallakin..
- pelataan live-pelejä
niissä sinua ei kusta silmään. Nettipokeri on täyttä kusetusta.
- minraisedonkey
-PokerStars
-Full Tilt Poker
-iPoker Network
-PartyPoker
-OnGame Network
-Everest Poker
-Cereus Network
-IPN (Boss Media)
-Entraction Network
-CakePoker Network
-....jne...
Eli toisin sanoen kaikki suurimmat pokeriverkot. Valinnanvaraa siis on. - realismia
useat pokerihuoneet vastaavat kyselyyn toteutuneitten käsien prosenteista.
Unohda ne, jotka eivä vastaa, tai kierrellen ilmoittavat prosentit.Yksi ainoa, muuten pelikelvoton huone, ilmoittaa suoraan sivustoillaan
tämän mielestäni ensisijaisen tiedon nettipokerista.
Aloita kuitenkin pienemmällä ,ja pidä omaa tilastoa.
Myös sekoituskoneen tarkastajalta näitä tietoja saa-
Jossaintapauksessa voi löytyä yllättävääkin tietoa
pokerihuoneen ja tarkastusfirman omistussuhteissa.
Huoneet ja tarkistusfirmat yleensä rekisteröity
tavallisten lainkäytäntöalueiden ulkopuolelle,joten minkäännäköistä pistokoetyyppistä tai lainkautta tapahtuvaa tarkistusta näihin ei pelaajien ja viranomaisten
kautta ole mahdollisuuksia saada.Mitään järkeähän
ei huoneen ole ketään suosia,mutta tietenkin niille on eduksi jos pelaaja ei katkea.Raha kiertää ja rake kertyy.
"Suuria" pelaajia on niin vähän,että pelaajat
tuntevat toisensa tai ainakin identifioivat vastapelurinsa.Mikäli epäilyksiä jonkinnäköisestä
kimppapelistä tms ilmenee niin parasta lopettaa
näillä sivustoilla pelaaminen.Samat suuren pelaajat tosin löytyvät joka huoneelta.
Tarkkuutta ja onnea vaan peleihin - 1235678
Itse kun olen pelannut Pokerstarsilla ja Full Tiltillä ja olen myöhemmin Poker Trackerilla analysoinut pelaamisia, niin kyllä todennäköisyydet pitävät kutinsa.
Mutta paras pokerihuone on Pokerstars; paras käyttöliittymä, pystyy säätämään asetukset mieleisekseen, toimii sulavasti, paljon valinnanvaraa pelien ja turnauksien suhteet, ja lisäksi Pokerstarsin hand replayer on erinomainen.- betriserise
Olen toitottanut jo pitkään vain suurimpien pokerihuoneiden puolesta. Surkea katsoa täällä kun monet tuskailee huonojen (köhköhpaf ja pokerihuone jne.) kanssa.
http://www.internetpokeri.net/
Suurimmat pokerihuoneet on itsellä aina toiminut moitteetta ja mitään omituisuuksia ei liiemmin ole sattunut. Luotan ja puhun puolesta loppuun asti.
Samaa mieltä edellisen kanssa että Pokerstars on monipuolinen paikka nettipokeri pelurin olla, pelata ja voida henkisesti hyvin.
- Sulo Viilee
Lyhyesti sanottuna paras pokerihuone;
tässä kuussa
2x 265 000$ vip race
2x 15 000$ hand race
"League-ilmaisturnaussarja", jossa jaossa 5 EPT lippua
että pokerihuoneella on loisto kauppa
100% ensitalletusbonus 600€ asti (100 vip=10e, 45 päivää aikaa kerätä vippejä)
fantastinen rakeback-systeemi
n. 100 000e edestä freerolleja kuukausittain
ei talletuskuluja ainakaan moneybookersin kautta, en tiedä onko muissa talletusmuodoissa sitten kuluja.
B2B-verkossa toimii
Euroopan sisällä toimii, verovapaa siis
http://sites.google.com/site/freerollheaven/
Se on tuo Noiqupoker
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p546187Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3305169Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604884Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1394687Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203920Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202426Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32218Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241855- 731812
- 2221591