kalevi

pertsa.h

missä muissa matkakohteissa olet ollut kuin marokossa? vai onko niitä? minun mielestä marokko oli likainen ja täynnä vanhoja ihmisiä muuten ok

2

629

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusia paikkoja riittää

      Minäkään en pitänyt Marokosta...epäsiisti, nuhjuinen paikka. Matkustelen paljon, haluan kokea uusia paikkoja.
      Viimeksi olen ollut Italiassa, pohjoisessa...Seuraavaksi suuntaanSveitsiin. Eurooppa on täynnä upeita kohteita!

    • Minulla on ollut mahdollisuus elämäni aikana matkustella runsaasti aina Sri Lankaa ja Kiinaa myöten.Myöskin lähi-Idässä ja Euroopassa.Eikös suomalainen sananlasku totea että "yksi tykkää äidistä ja toinen tyttärestä".

      Missähän ihmeessä olet Masrokossa matkustanut, jos olet nähnyt siellä vain vanhoja ihmisiä.Marokko on väkirikas maa yli 30 miljoonaa, joista suuri osa on lapsia ja nuoria, mutta siellä ei nuoriso, kuten meillä,vetelehdi varsinkaan viikonvaihteissa kaduilla.Täytyyhän niitä ikääntyneitä ihmisiäkin olla.

      Kyllä Marokossa likaisuuttakin löytyy, mutta ei se nyt sellaista ole kuin mitä tällä palstalla annetaan ymmärtää. Mitenkähän tämän asian kanssa on täällä kotosuomessa.Avatkaapa silmänne esim. teiden levähdyspaikkojen ympäristössä.Kaupunkien lähimetsistä löytyy melkein mitä vain.Eikä tämä meidän pääkaupumnkimmekaan niin kovin siisti paikka ole. Roskia löytyy vähän joka paikasta.Ympäristömme siisteyden pitää lähteä niin Marokossa kuin täällä meilläkin kunkin yksilön korvien välistä. Hyvää kevättä Sinulle pertsa.h.Kalevi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      262
      3208
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1274
    3. 66
      1193
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      998
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      896
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      62
      889
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      48
      824
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      762
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      698
    Aihe