Sopiiko 2 uros mäykkyy saman katon alle?
ps. vastatkaa nopeasti
pps. Kiits vastauksista
Nyt on pakko tietää
6
591
Vastaukset
- katon koosta...
Mahtuu tai ei mahdu. Mahdotonta sanoa etukäteen yleispätevää vastausta koska kyse on yksilökohtainen. Jotkut mahtuvat ja jotkut eivät. Pääsääntöisesti tutut urokset tulevat toimeen keskenään, mutta kyllä tappeluihinkin on syytä varautua.
- ....
Sukulaisella oli kaksi saman ikäistä uros mäykkyä, tulivat hyvin toimeen.
Koirat menetti isännän yllättäen. Uudessa kodissa urokset ei tulleet toimeen keskenään. Joten toinen uros sai uuden omistajan.
Aika paljon on koiran luonteesta kiinni. Omistajasta.- villakoiran ydin on
on paljon kiinni omistajasta kuinka koirat tulevat toimeen keskenään. omistaja on lauman pomo, joka tekee selväksi lauman alemmille, eli koirille, mikä on sallittua käytöstä laumassa ja mikä ei.
- Tahveli1
mun tuttavalla on on kaks poikaa ja tulee viel ainakin toimeen. tosin ovat täysveljiä eri pentueista tosin. Mahdoinko sanoo oikein?:)
- kaverit
Meillä kaksi urosta sopivat keskenään ihan hyvin ja hauskaa näyttää olevan kisaillessaan keskenään.Ikä eroa on hiukan yli 2v.Yhtään tosi taistelua ei ole ollut enkä usko,että enään tuleekaan kun näin kauan ovat toimeen tulleet. Tämä vanhempi on aika rauhallinen ja säyheä luonteeltaan antaa nuoremman säheltää.Oikein väliin naurattaa nuorempi kun oikein säheltää tämä vanhempikatsoo minuaa ikään kuin sanoakseen, katso nyt mitä se taas tekee.Siis meidän koirat tulevat hyvin toimeen keskenään,olen tyytyväinen, että tämä toinen tuli otettua,niistä on niin paljon seuraa toisilleen.
- ------------
oma koira on 3,5 v. ikänen ja siskon koira kohta 2. paremmin tulee toimeen jos on ikää koirien välillä enemmän. ettei ne ala tappelemaan reviirin herruudesta. nää meijän koirat ei asu samankaton alla mutta viettävät paljon aikaa yhdessä. tosin ehkä se vaikuttaa että molemmilla on oma reviiri ja ne pystyy sitten kai helpommin päästämään sen toisen omalle reviirille... ja mökit on koirilla yhteisiä reviirejä myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t826291- 353451
- 443058
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402272Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin282171- 1202053
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291999- 1901992
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241598- 361495