Hei,
ollaan tekemässä kylpyhuoneremonttia, jonka yhteydessä rakennetaan sauna kylppärin takana olevaan vaatehuoneeseen. Ollaan pyydetty tarjous seuraavilta firmoilta
-Remonttiapu Suokas
-Sininen ovi
-Uudenmaan korjausmies
Onko kokemuksia kyseisistä firmoista kenelläkään?
Kokemuksia remonttiapu Suokas?
16
5603
Vastaukset
- muuruu
asennus-nikkareilta.
- mimosaonni
Täällä on kokemuksia ainakin kahdesta noista mainitsemistasi
http://www.tapanila.fi/forum/viewtopic.php?f=2&t=106- saunanrakennusta
Kiitos linkista, sai hyvää tietoa!
- www.pastelli.fi
saunanrakennusta kirjoitti:
Kiitos linkista, sai hyvää tietoa!
Moi, kerro ihmeessä miten remontti meni, niin saavat foorumilaiset kokemuksia/suosituksia. Hyvät remonttimiehet kun ovat kiven alla.
- Ruutikangas
www.pastelli.fi kirjoitti:
Moi, kerro ihmeessä miten remontti meni, niin saavat foorumilaiset kokemuksia/suosituksia. Hyvät remonttimiehet kun ovat kiven alla.
Voisin lämpimästi suositella kodin pienremontteihin Jorma Sillanpää Kiilletie 17 Vantaa osaa näppäräasti monet nikkaroinnit ja näyttipä kaverilla olevan kunnon työkalutkin, häneltä kannatta kysyä jos hän vain joutaa tekemään.
Kauko Laitinen Vantaa
- tosi on
Takuutyönä onnistuu kaikki talon remontit. Sisällä, ulkona ja katolla.
040 532 47 96 Kotitalousvähennys. - Hakala
Meillä on ollut kaksi kertaa (kylppäriremontti ja wc-remontti) Remonttiapu Suokas. Tyytyväisyys on 100 %. Todella ystävällistä ja asiantuntevaa toimintaa.
- Rööperin remontti
Pari vuotta sitten teetimme asunnon ja kylpyhuoneen täysremontin Helsingissä. Kilpailutimme remontin, hinta osui kohdalleen, ja olemme mieheni kanssa olleet todella tyytyväisiä Suokkaan hommissa olleen veljeskaksikon työhön. Asiallista, aikataulussa pysyvää ja hyvää palvelua.
Ensimmäistä kertaa itse annan keskustelupalstalla palautetta, mutta nyt oli pakko. :@] - 100%
Meilläkin on ollut pari kertaa Suokas tekemässä remontti ja pakko sanoa että asiantuntevaa porukkaa! täysin 100% tyytyväisyys ja hintakaan ei niin paha
- Mirkku
Samoin suosittelen Suokasta, kylppäriremontti valmistui ajallaan ja kohtuu hyvin muutenkin.
- 75%
He ovat hyviä, mutta hieman kestää. Meille tuli ensin suokas arvioimaan ja vasta pari viikon kuluttua tuli lisää tietoa. muuten ihan hyvä
- Suokas rules!
Suokas remontoi meille kaksi kylppäriä ja vähän muutakin. Erittäin hyvää ja viimeisteltyä jälkeä ja ennenkaikkea hyvää palvelua. Aikataulukin piti, vaikka tuli kuivatustakin häiritsemään.
Meillä oli myös tekijöinä veljekset, luultavasti samat kuin yllä mainitut. :)
Naapurikin tilasi ja oli tyytyväinen. Ehdottomasti suosittelen. - Hyvin meni
Suositellaan myös Remonttiapu Suokasta. Vuosi sitten kylppäriremontti meni todella sujuvasti ja ajallaan, eikä ole ilmennyt mitään moittimista.
- Anonyymi
Suokas teki ison remontin asunnossamme ja jälki oli todella hyvää, hyvät alennukset liesi/uuni kaikki valaisin- ja kylppärikalusteetkin.
Teki sittemmin naapurillemme maalausremontin, piti olla torpan tip top, kun yksi lapsosista oli selvittänyt yo-kirjoitukset hienosti. Kiitosta tuli heiltäkin kaikesta.
En tunne lainkaan noita muita vaihtoehtoja, joten en niihin osaa sanoa mitään. - Anonyymi
sul on iso pillu
- Anonyymi
seksaat hirren kanssa babajaga pailli mrk piu ses
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1342728- 2312107
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1861880- 501857
Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261690Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1421505Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä621380- 1221158
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo306992Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65865