Jukoliste jätkät. Tää on mahtavaa. Mulla on ilmainen käyttis ja se pelittää kuin Unelma Kaunoinen. Kuulkaa kun asensin Ubuntu Hardy Heronin niin se meni justiinsa putkeen ja - siis jätkät tää on ihan upeeta. Netti pelaa, äänikortti, 3D yes, printterin tunnisti heti ja pelaa täysin. Sain videot pelaamaan. Koko hitsin säätämisessäkään ei mennyt kun ehkä 40 minuuttia ja siinä ajassa asensin ton Compizinkin päälle. Hitsi että hyvä että en laittanut Ibexiä kun pelkäsin että ongelmia ajureiden kanssa.
Jätkät kuulkaa tää on upeeta...
Mä oon hulluna Linuxiin
7
273
Vastaukset
olkoon!
- Ubun
Perus-Veijolla ja muille Hardyn asentajille pieni vinkki tiedoksi. Vaikka Hardyssä voi asentaa myös Sunin Java 6-pluginin niin suosittelen asentamaan kuitenkin mieluummin tuon Java 5:n. Se nimittäin on varmempi. Mm. eräät web-kamera- videot toimii siinä paremmin kuin 6:ssa.
Mutta jos jollakin on asennettuna Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex niin silloin tuo Java 6 toimii. Mitä ilmeisemmin tuo Hardyssä oleva Java 6 sisältää bugin jota ei ole korjattu. - Vista_fani
Ja mediassa hehkutettiin joku vuosi takaperin ettei happo ole enää in!
Väärässä olivat. - propaganda on
ala-arvoista.
- seläntakana...........
käski sanoa Veijolle, että älkääs JÄTKÄT alkako omimaan Ubuntua kokonaan itellenne;) Olisko Veijolla selvityksen paikka.
- Hardy heronissa?
Ei kai se ruskea Sukevan sisääntuloaulan seinä sentään?
- Sukevalle
että ei tiedetä. Mulla on taustakuvana kesäinen peilityyni meri ulkosaaristosta, siinä silmä lepää ja jaksaa taas odottaa uutta kesää:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 646227
- 635629
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1284565- 573899
- 143815
- 323229
- 683009
- 592856
- 702609
- 471960