Mitäs kaikille?
Vanhoja juttuja? Poikkesin pitkästä aikaa.Kiva kun porukka vaihtuu mut ois kiva kun ois vielä joku "tuttukin". Ja höh eläkkeellä taitavat olla kaikki ja rollaattorilenkillä:))
Oikeen ihanaa Tammikuista iltaa kaikille.
Heipsis taas..
10
341
Vastaukset
- Hyvä kuntoinen 40+
Jos kerran tiedät heidän iät niin mene sinne palstalle missä on eläkelläiset.
ps.älyäminen on ilmaista- keskiyonkehraaja
Ei kai toi nyt niin paha ollut:))?
- gg-10
Morientes.
Ite täällä sählännyt vajaan vuoden. Ei kai ne seniorikäyttäjät niin äkkiä vanhenneet… tammikuukin lopuillaan.. kevät lähenee ;)
Ihanaa jatkoa myös :))
Ps. olin jo rollaattori-ostoksilla, en ihan vielä
itselle kuitenkaan... ;)- keskiyonkehraaja
Ett taas pääsee upottaan kädet kyynrpäitä myöden multaan:)9
Tooosii pitkästä aikaa, nyt saa jo venyttää sanoja. No, missäs sinua on pidetty, vai oletko suuttunut meille? Vai joko se sementia vai mikä se ny oli vaivaa? Mehän ei kuule ole vanhennuttu yhtään, joitakin nuoria vain tullut mukaan. No, käyhän peremmälle ja kerro vähän kuulumisia.
- keskiyonkehraaja
Kaikki ei vetänyt hernettä nenään:))
Paljon lenkkeilyä koiran kanssa mitä nyt töiltään ehtii..
Kevättä ootellaan .
Oikeesti tää on paras ikä ihmisen elämässä. Huumorintaju tallella:))
Vähän tossa mietin ett jos vaik pilkille lähtisin kun on niin upee ilma..
Ilman rollaattoria:))
Mehän ei kuule vanhennuta koskaan.. - miljoonapulu
keskiyonkehraaja kirjoitti:
Kaikki ei vetänyt hernettä nenään:))
Paljon lenkkeilyä koiran kanssa mitä nyt töiltään ehtii..
Kevättä ootellaan .
Oikeesti tää on paras ikä ihmisen elämässä. Huumorintaju tallella:))
Vähän tossa mietin ett jos vaik pilkille lähtisin kun on niin upee ilma..
Ilman rollaattoria:))
Mehän ei kuule vanhennuta koskaan..Hei kuka ny herneen olis vetänyt nenäänsä aloituksestasi? Sehän oli hyväntahtoisella huumorilla höystetty. Kiva aloitus.
- miljoonapulu
Hyvä aloitus sun vastauksessasi.
Uteliaisuuteni heräsi kun mainitsit, että joitakin nuoria vain tullut mukaan.
Ketkä ne nuoret sitten sinusta ovat? Kerro mullekin, vai? :)
Hauska sanoa yli 4kymppisiä nuoriksi.
Tulee käytyä aika satunnaisesti. Mukava lueskella ,aika harvoin itse kirjoittelen. Koiraa pitäs lähtä ulkoiluttaa(ei oma).Hiihtolenkki ois kyl ollu mieluisampi mut meneehän se näinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy465720Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2405511Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2352983Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,822742Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171482496- 702139
Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina492026- 711868
- 2131784
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1871389