Hei olen astuttamassa pk kääpiömäyräkoira narttuni ensi viikon lopussa.yhdistelmä on mäyräkoiran jalostus toimikunnan Hyväksymä yhdistelmä.pentue syntyis maaliskuun lopussa. narttuni eka pentue olis kyseessä.jos olis joku kiinostunut .tulevasta pentueesta ota yhteyttä.pentue tullaan rekisteröimään ja eläinlääkärin tarkastamana ja tunnistus merkistemään.
pk kääpiö mäyräkoiran pentuja suunitteilla
keuruu
142708
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hei, kertoisitko tarkemmin vanhemmista? Nimet, näyttely-/koetulokset, terveystarkastukset?
kaikki luotettavat mäykky-kasvattajat on listattu mäyräkoira-liiton sivuille. ota yhteys sinne, ja pyri ko. listalle. pentusi menevät kuin kuumille kiville...
olen rodun kasvattaja ja pentue menee aikanaan pentu listoille.ja kennelini on listoilla jo,halusin vain ilmoitella täällä.
Niin - tälläisella 'villillä' palstallahan niitä rotujärjestön suosittelemia parhaita yhdistelmiä yleensä ilmoitellaan. Ja koska yhdistelmä on rotujärjestön suosittelema, se on niin hyvä tae laadusta, että ei yleensä kannata ilmoittaa edes pentueen vanhempia.
laita sähkö postisi osoite niin laitan tulemaan koira vanhempien tietoa minun sähkoposti osoite on [email protected]
hyvän ja maineikkaan pk mäykkykasvattajan ei tarvitse koiriensa pennuille kalastella ostajia suomi 24 :ssä. ostajat suuntaavat mäyräkoiraliiton sivuille etsiessään hyvää ja luotettavaa kasvattajaa, koska ostajat tietävät, että ko. listalle pentuineen pääsevät vaan parhaat.
usko mihin haluat mutta näin on asia narttuni on oma kasvatti.en ole mikään huijari.no laitan kyllä sit mäyräkoira liiton sivuille kun olen astuttanut narttuni.monet ilmoittavat jo kun narttu on kantava. tai astutettu.monet kyllä katsovat pentuja 24 sivuilta ja apulasta.
sen verran voin valaista että.pötkylän koti kenneliin.olis pentue suunitteilla ja jos jotain käy vaivaamaan niin katsokaa mäyräkoiraliiton sivuilta onko pk kääpiöissä semmoinen kasvattaja olemassa.hyvää talven jatkoa.
paljonkos sitten olis hinta? ite oon suunnitellut jo pidemmän aikaa mäykyn ottoa, mutta ei oo vielä tullut sopivaa vastaan vaikka paljon oon netissä pyörinyt.
itelläni oli tossa muutaman vuosi sitten karkeakarvainen mäyräkoira herra :)
hei vaan nyt on narttuni astutettu kaksi viikoa sitten. jos on kantava niin pentue syntyy huhtikuun alku päivinä.olen ajatellut hinnaksi 800€ pennusta.otappa yhteyttä huhtikuun 5päivän tietämillä niin tiedän sit mitä tuli.t. teijo.
Martti tässä hei.Olen etsimässä karkeakarvaista
kääpiömäyräkoiraa.Ota minuun yhteyttä niin kerron minun kaikki puitteet.
Lähetä viesti niin otan yhteyttä.
minulla on pitkä karvaisia kääpiömäyräkoiran pentuja.ei karkea karvaisi
yhdys_sana_virheet. Koittakaan nyt edes yrittää aikuiset ihmiset!
Heh - kannattaako näitä yli 2 ja puoli vuotta vanhoja kirjoituksia enää oikolukea ja kirjoitusvirheistä naputtaa... ;-)