Tuuve Anniina ?
Veini Anniina ?
Mitä mieltä?
Vastaukset 10
- roosa
yhden Veinin ja se on mies...joten en todellakaan osaa kuvitella sitä tytön nimeksi. Tuuvestakin mulle tulee poika mieleen, eipä maha mittään. Mutta itseppä päätät, makuasioista ei sovi kiistellä:)
- akka
tulee ihan eksaks mieleen veini-veiny-sunonikas... :-) eli englannin kielisen korvaan kuulostaa aika hassulta, sorry!
- Suvi
Veiniä on joskus kauan sitten käytetty myös naisen nimenä, mutta tuskin hyväksytään enää. Se on nimittäin almanakassa miehen nimenä. Tuuve on naisen nimi, mutta harvinainen, vain 11 Tuuvea on merkitty väestörekisteriiin. Minusta se on kuitenkin omalla tavallaan kaunis, vaikkei suosikkeihini kuulukaan.
- yks
Tuuvesta tulee mieleen tyyve, joka on hasiksen "lempinimi". Eli ei huumenimeä lapselle... mieluummin sitten ruotsinkielisessä asussa Tove edes, koska sen ihmiset tunnistavat.
Veini on vähän parempi, vaikken itse sitä ikinä harkitsisikaan. - evian
Ei kumpikaan, rumia nimiä molemmat.
- Veini-enon sisarentytär
Tuuve ja Veini ovat miesten nimiö, sorry vaan. Et kai halua että lapsesi joutuu kiusatuksi sekanimensä vuoksi. Kuka haluaisi olla Kalle-Anniina???? Tove taas on naisen nimi.
- Suvi
Kuten jo aiemminkin kirjoitin, Veini on miehen nimi, mutta Tuuve naisen nimi.
- mä vaa
kumpikaan...
- NIMETÖN
KAMALIA
- Anonyymi
Jorma Tove annikki
- Anonyymi
Pentti Kyllikki ois kivempi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487