Vedä pakasta, minusta, itsesi ulos.
Olethan kadunkulmassa ennen sarastusta -
jätetty löyhänä taskussa.
Selittely on kadonnut,
asia.
Tiedän missä me olemme, seuraatko.
Jossain on kassa. Se vetää vaivatta öiset ostokset.
***
Ajatusten taustarytmi ja aivan loputon danssabiisi:
http://www.youtube.com/watch?v=62mp8rubRWk&NR=1
Olethan kadunkulmassa ennen sarastusta -
jätetty löyhänä taskussa.
Selittely on kadonnut,
asia.
Tiedän missä me olemme, seuraatko.
Jossain on kassa. Se vetää vaivatta öiset ostokset.
***
Ajatusten taustarytmi ja aivan loputon danssabiisi:
http://www.youtube.com/watch?v=62mp8rubRWk&NR=1
Vastaukset 9
Vanhimmat
..lumihangessakos mä koiran kanssa danssaan.
Luin tän aiemmin ja herätti niitä ajatuksia, joten ajattelin vastata.
Sefu vaan oli tehnyt arvoitukseksi vastaamisen ja piilottanut tään tänne puolelle.
Mutta ettäs vaan tiedät että noteerasin luokkaan "high quality".
Kiitos lukuhetkestä monella eri tapaa tulkittavissa olevan runosi parissa : )
Mun pitäisi olla Hartwallilla, mutta istun tässä skeidassa. Joo, meillä on ollut sefun kanssa paljon erimielisyyksiä... hyvin paljon. En pidä kyseisestä tyypistä, mutta minkäs tässä maailmassa sille mahdat että kenkäsi ovat märät. Ehkä mä tulen vähän toisesta maailmasta kuin pellonlaidalta tai kaupungin vuokrayksiöstä Maunulasta. Ehkä mä olen niin nuori vielä, että mun on ihan mahdotonta leikkiä mummelia ja muistella kultaista nuoruutta ja uneksia sylipulaan lohtua jotta sopeutuisi joukkoon. Ehkä mä olen vain silkka paskapää, jonkinlainen sosionomi (eikunpaatti) joka ei kestä typeriä juttuja neitseellisellä ruudullaan.
Ja jos ihan oikeasti ajatellaan - siis: AJATELLAAN - niin mä en ole koskaan edes kokenut mitään rakkautta. On niin kuin panokavereita ja ystäviä, mutta jokin rakkaus... tsuf. Onko rakkaus sitä, että joku roikkuu sun perässä, tekstailee ja puhuu sekavia ja ostelee sulle rojua? Onko rakkaus sitä, että mun pitää muuttua pelleksi ollakseni eheä. Sitenkö olen turvassa pahalta maailmalta, ja että joku suojelee mua multa itseltäni? Ja haa! Että suku jatkuu ja on joku johon purkaa vihaansa ihmiskuntaa kohtaan.
Voihan tiskikone! :D
Minusta on aina mukavaa, kun tulet jostakin jonnekin.
Kiitos runostasi !Sinä et osaa kirjoittaa huonoja. Ja runoissasi on aina tunnetta, ne tulevat sisimmästäsi.
En tahdo sekaantua keskusteluunne (anteeksi röyhkeyteni), mutta toivon silti, että löytäisit Rakkauden. Sen oikeanlaisen, joka välittää toisesta melkein enemmän kuin itsestään.
Kerppuli
etsiä mitään rakkautta. Molen kyllästynyt koko aiheeseen.
Mutta sä olet tervehtynyt! Siitä kiitos valkosoluille, jotka viimeinkin saivat yliotteen pöpändereistä :D
Mun luukku oli tukossa pervoista, joten nyt ollaan näin... vähän niin kuin alasti :)
Ja sitä paitsi olen aina välittänyt toisista enemmän kuin itsestäni ;)
mä en tiedä mikä hiivatti siinä on että oon miel-
tyny näihin Sun runoihin. Niissä on joku jännä
vire, sellanen salaperäsyys jotenkin, se kai on
se joka mua viehättää.
Älä vaan lopeta koskaan !
Olen kuulemma vasta aluillaan :D
Jotain hyvää tässä päivässä on ollut, nimittäin Lepistön Laura!
(järJETTÖmiä aplodeja ja kuukkeja)
Nää Flaikan runot on iha järjettömii sväärei...mut niiiiin hyviä :))
Perusteltu nosto. Viime vuosikymmenen nostalgiaa törkeine linkkeineen.
Osaan nämä ulkoa. Tästä runosta oli kai useampia versioita. Suosikissani: "Jossain on kassa, joka vetää viikonlopun ostokset."
..siis tietenkin: "Jossain on kassa, joka vetää vaivatta viikonlopun ostokset."