lakko

2.2. PDG:iin(Aurinkomatkat). entäs jos lakko alkaa..paluu 16.2., eli "lakkopäivänä". Mites sitten???? onko kellään oikeeta tietoo?
1564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Normaalisti kun lakko alkaa, työntekijät (jotka ko. lakkoilevaan liittoon kuuluvat) eivät tule töihin. Tosin jos lentäjä on PDG:ssä niin tuskin haluaa itse sinne jumiin jäädä, joten voi hyvinkin lentää takaisin kotimaahan lakon aikanakin, mutta lienee tapauskohtaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piluzi kirjoitti:

2.2. PDG:iin(Aurinkomatkat). entäs jos lakko alkaa..paluu 16.2., eli "lakkopäivänä". Mites sitten???? onko kellään oikeeta tietoo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu