TV-ulostulo

Tiettekö millä muilla ohjelmalla voi kattoo .rm/.rmvb tiedostoja ku RealOnePlayer ei suostu näyttään itteensä tv:ssä. tv-ulostulo on S-Video mut tuskin se siitä johtuu, ku kaikki muut (Windows Media Player, Winamp jne...)toimii.
2339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pitää muuttaa näytönohjaimen asetuksista tv ensisijaiseksi näytöksi niin alkaa ne videotkin näkyä telkusta.

Äänestä

Omat videonkatseluongelmat ratkesi laittamalla teatterimode päälle. (Tosin ei kyllä näkynyt mplayerilläkään videot telkkarissa ennen sitä) Kokeile kuitenkin;
Display properties -> settings -> advanced -> overlay -> theater mode. Clonessa ei siis viteot näy ainakaan Radeonilla.
Teatterimodessa video on aina full screeninä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ukko kirjoitti:

Tiettekö millä muilla ohjelmalla voi kattoo .rm/.rmvb tiedostoja ku RealOnePlayer ei suostu näyttään itteensä tv:ssä. tv-ulostulo on S-Video mut tuskin se siitä johtuu, ku kaikki muut (Windows Media Player, Winamp jne...)toimii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu