Tuulenkaatojen ja yksittäisten sahapuiden haku metsästä helpottuu puiden vetolaitteella jos omistaa moottorikelkan tai mönkijän, eikä tarvitse ajaa hitaita ja raskaita työkoneita tiheään metsään, puiden vetolaitteen kotisivut löydät www.telemail.fi/ht-tuote
Tuulenkaatojen
15
4756
Vastaukset
- vetolaite
Tuohon hommaan on huomattavasti parempiakin välineitä. Tokihan joku tuollaisenkin voi itse tehdä jos ei paremmasta tiedä. Ostettuna ei kyllä mitään järkeä.
- mikä ja missä parempi
Voisitko perustella kantaasi tarkemmin Just Joo
- metsuri...
mikä ja missä parempi kirjoitti:
Voisitko perustella kantaasi tarkemmin Just Joo
hevosella vetoon?
kuinka paljon tuote maksaa? - käy
metsuri... kirjoitti:
hevosella vetoon?
kuinka paljon tuote maksaa?Kyllähän tollanen vehe käy vaikka hevosen perään, kun vain aisojen päässä on koukku, poikittaen olevassa puussa, niin kuin ennen vanhaan välttiä vetäessä. Eikä tarvii selkäänsä särkeä tukkia nostellessa. Kyllä valmistaja tietää tuotteensa hinnan kun sinne soittaa.
- Nikkari
käy kirjoitti:
Kyllähän tollanen vehe käy vaikka hevosen perään, kun vain aisojen päässä on koukku, poikittaen olevassa puussa, niin kuin ennen vanhaan välttiä vetäessä. Eikä tarvii selkäänsä särkeä tukkia nostellessa. Kyllä valmistaja tietää tuotteensa hinnan kun sinne soittaa.
On niin yksinkertainen tuote, ettei siitä kannata paljoa maksaa. Vastaavan tekee nopeasti vaatimattomammassakin pajassa.
- mainostaminen kielletty
Nikkari kirjoitti:
On niin yksinkertainen tuote, ettei siitä kannata paljoa maksaa. Vastaavan tekee nopeasti vaatimattomammassakin pajassa.
Ei kannata latiakaan maksaa kun takapihan romulaatikosta löytyy ilmaiset tarveaineetkin.
- osoite
mainostaminen kielletty kirjoitti:
Ei kannata latiakaan maksaa kun takapihan romulaatikosta löytyy ilmaiset tarveaineetkin.
Ilmoita osoite niin käydään hakemassa pois ne ilmaiset osat, ellei ole kaukana. Nykyään romuraudalla ei ole arvoa joten ei kannata säilyttää, pihapiirisikin kaunistuu.
- ei ole
osoite kirjoitti:
Ilmoita osoite niin käydään hakemassa pois ne ilmaiset osat, ellei ole kaukana. Nykyään romuraudalla ei ole arvoa joten ei kannata säilyttää, pihapiirisikin kaunistuu.
raha hukassa, mahtuvat olemaan takapihalla odottelemassa omaa tarvista
- olla...
tai sitten ei. Meinaan ettei ainakaan mönkijällä pito riitä vetää hangessa kummosta kuormaa ja riittääkö kelkallakaan. Sulalla maalla tuolla rikkoo kasvavien puiden juuret ja tyvet. Idea on sinänsä hyvä, jos toimii.
- vielä lissät
noille kotisivuillesi videon pätkän jolla näkyy kuinka tuo kelkan ja mönkijän perässä kulkee.
- Näkyy
Toiveesi on toteutunut, nyt se video näkyy.
Hyvin näyttää tukki kulkevan moottorikelkankin perässä.
Ihmettelen miksi kyseistä laitetta ei ole ennen keksitty.
Nyt vasta jälkiviisaat alkavat katsoa romulaatikoistaan olisiko tarveaineita pihanperällä. - Lynkshimies
Näkyy kirjoitti:
Toiveesi on toteutunut, nyt se video näkyy.
Hyvin näyttää tukki kulkevan moottorikelkankin perässä.
Ihmettelen miksi kyseistä laitetta ei ole ennen keksitty.
Nyt vasta jälkiviisaat alkavat katsoa romulaatikoistaan olisiko tarveaineita pihanperällä.Ruotsalaiset on keksineet samanlaisen jo kauan sitten. On ehkä maastokelpoisempi?
http://www.blocket.se/vi/19723629.htm?ca=16_s
http://www.mascus.fi/Maatalous/Kaytetyt-Muut-puunkasittelykoneet-ja-lisavarusteet/LUNNINGSPULKA/LUNNINGSPULKA/images/B43D960B-9B5D-4255-8632-BCCFB7961033.html - rpoo
Näkyy kirjoitti:
Toiveesi on toteutunut, nyt se video näkyy.
Hyvin näyttää tukki kulkevan moottorikelkankin perässä.
Ihmettelen miksi kyseistä laitetta ei ole ennen keksitty.
Nyt vasta jälkiviisaat alkavat katsoa romulaatikoistaan olisiko tarveaineita pihanperällä.Milloin minkäkinlaisella pulkalla on vedetty puita metsästä. Vastaavia tulee ja menee.
- sentään
Lynkshimies kirjoitti:
Ruotsalaiset on keksineet samanlaisen jo kauan sitten. On ehkä maastokelpoisempi?
http://www.blocket.se/vi/19723629.htm?ca=16_s
http://www.mascus.fi/Maatalous/Kaytetyt-Muut-puunkasittelykoneet-ja-lisavarusteet/LUNNINGSPULKA/LUNNINGSPULKA/images/B43D960B-9B5D-4255-8632-BCCFB7961033.htmlEi nyt sentään ole samanlainen, ei lähellekkään.
- svedujen pulkka
sentään kirjoitti:
Ei nyt sentään ole samanlainen, ei lähellekkään.
Paremmin tuo perässä tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303918
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131869Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631334Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951276Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671146Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51001- 47921
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti331884Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26871En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39861