Kadonnut kuvake

iMacissa katosi Illustratorin pieni kuvake muiden ohjelmakuvakkeiden joukosta näytöltä. Eli siitä mistä on helppo avata ohjelma. Miten voin saada sen uudelleen tehtyä?
2551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se sulla oli? Ei niitä sillä tavalla kuulu pitää.

Yleisimmin käytettävät ohjelmat avataan Dockista. Illun saa Dockiin ottamalla kiinni itse ohjelman tiedostosta (Ohjelmat-kansio >Adobe Illustrator-kansio > Adobe illustrator) ja vetämällä sen Dockin päälle.

Näin siis OS X:ssä...

Äänestä
  • Dockissa työpöydällä. Ja siitä katosi. Ahaa vetämällä ... Kiitos neuvoista paljon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä n kirjoitti:

iMacissa katosi Illustratorin pieni kuvake muiden ohjelmakuvakkeiden joukosta näytöltä. Eli siitä mistä on helppo avata ohjelma. Miten voin saada sen uudelleen tehtyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu