Koh Samui ja Nora Lakeview

Vinkkejä?

Onko kukaan käynyt tässä kyseisessä Nora Lakeview hotellissa? Olisi mukava kuulla kokemuksia, viihdyittekö ja muutenkin miten siellä homma toimi.

Ja sitten olisi muutenkin mukava kuulla kokemuksia Koh Samuista, onko oikea paikka ensi kertaa Thaimaaseen matkustaville. Onko Samui Phukettia rauhallisempi paikka? Löytyykö rannoilta omaa rauhaa vai onko rannat aivan täynnä porukkaa?

2

569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kattis

      ..tietoa, mutta sisarhotelli Nora Beach Resort & spa oli ainakin ihan huippu. Sijaitsi tosin kauempana "keksustasta", siis Chawengin, mutta ei haitannut yhtään. Uskoisin että sama Nora taso jatkuu sisarhotellissakin, mutta omakohtaista kokemusta ei siis ole.

      Med oltiin ekaa kertaa Thaimaassa ja Samuilla ja tykättiin kyllä, mutta jos oltaisiin Cahwengilla asuttu, niin ei ehkä sitten niinkään. Chawengille oli kiva tulla illalla syömään ja shoppaamaan, mutta koko päivä siinä ihmisvilinässä yms. ei kyllä olisi houkutellut. Chawengin rantakin oli aika likainen ja niin täyteen buukattu kojuja, rafloja, aurinkotuoleja ja ihmisiä, että ihan ahdisti. Oman hotellin rauhallista rantaa osasi todella arvostaa, kun kerran yritti Chawengin rannalla rentoutua. Mutta toisethan taas tykkää siitä, että kaikki mahdollinen on heti siinä vieressä, joten ihan oman fiiliksen mukaan.

      Kaiken kaikkiaan tykättiin Samuista. Rantalomakohteena on kiva.

      • ...biitsistä?

        Millä kohdalla Chawengin ranta on vilkkaimmillaan tai huonoimmillaan? Meillä Central Grand hotelli, joka on puolivälistä enempi etelään päin - onkohan siinä kohdalla rauhallista?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      273
      2424
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      300
      1304
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1211
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1201
    5. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1155
    6. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      1106
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      972
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      907
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      22
      860
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      767
    Aihe