kalevi

aatu 2

terve onko päivisin tarpeeksi lämmin ottaa aurinko
esim rannalla? lähtö 12 helmikuuta
mitä tekemistä esim keskustassa? onko ostoskeskuksia ym? saako tuontioluita esim lapinkultaa? miten tupakointi yleensäkin?

1

511

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Helmikuu on vielä ns viileämpää kautta.Illat ja yöt ovat viileitä.Päivisin lämpötila on keikkunut siinä 20 asteen molemmin puolin. Rannalla tuulee keväisin, mutta siellä saa sitten "ihonkuorinnan"

      MItähän sitten tuolla keskustan tekemisellä tarkoitat. Agadir on turistikaupunki. Siellä on mahdollisuus pelata tennistä ja golfia.Rannalla voi ajella semmoisella viheliäisellä vempeleellä onkohan se nimeltään vesiskootteri?.Tosin ei nyt keskustassa niin siellä on mahdollisuus ratsastukseen hevosilla ja erämaan laivalla eli kamelilla.Ravintoloita on pilvin pimein. Suosittelen myös retkeä Marrakechiin.

      Varsinaisia ostoskeskuksia sellaisia kuin meillä ei Agadiristä löydy. Siellä on meikäläistä Prismaa muistuttava iso liike Marjane. Se on noin 3,5 km kaupungin keskustasta.Pieniä basaariliikkeitä on paljon, ja kannattaa käydä myös soukissa eli torialueella.

      Tuontioluitakin löytyy, mutta Marokossa on myös omaa olut ja viinituotantoa. Kannatta maistaa paikallisia oluita kuten merkiltään Flag ja Special sekä Casablanca.Tietysti lisäisi maittemme välistä kauppaa jos sieltä löytyisi esim. Lapin kultaa, mutta näin ei kuitenkaan ole.

      Tupakointi on hyvin yleistä.No paikallisten naisten ei näe koskaa tupakoivan ulkotiloissa, mutta miehet tupruttavat siä enemmän.Kalevi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      190
      1653
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      86
      1403
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1068
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      919
    5. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      15
      915
    6. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      43
      821
    7. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      114
      670
    8. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      666
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      651
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      597
    Aihe