Ei hyvin mee kainuun nuorillakaan

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901258975874_uu.shtml

Siinä kanssa laumaidiotismia pahimmillaan. Luulin, että ravintoloihin mennään syömään, mutta ilmeisesti erehdyin - sinne nuoret menee kasvattamaan olematonta egoaan.
4806
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tule hyvin meneemäänkään. Tukka pois ja linnaan joksikin vuodeksi ennenkuin hengenmenoja tapahtuu. Paltamo uutisissa vähän väliä eikä aina positiivisessa mielessä.

Äänestä

No näissä kainuun nuorissahan voi nähdä sen
vanhan viisauden toteutuvan. Elikkä sen sanonnan jossa
todetaan variksen munivan variksen munia.

Äänestä

Muutama mätämuna pilaa koko munakorin.

Äänestä
  • miten ja minne ne mätämunat poistetaan .Ne kun pesiytyy vielä pysyvästi,ongelmat alkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyypillistä pohjasakkaa kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901258975874_uu.shtml

Siinä kanssa laumaidiotismia pahimmillaan. Luulin, että ravintoloihin mennään syömään, mutta ilmeisesti erehdyin - sinne nuoret menee kasvattamaan olematonta egoaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu