Jo viis kiertoo takana eikä oo tärpänny. Oon aika perusterve ihminen ja itkettää että mikä tässä ny on ku ei vaan tärppää :/ Onkohan jotain pahasti pielessä..? Löytyyks muita toivottomia, murheen murtamia tai muuten vaan yrittämisestä stressaantuneita?
Kui pian aloitte panikoimaan!???
epä-tärppi
8819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Äläpä nyt ollenkaan ala stressaan siellä. Se ei ainakaan ole hyväksi jos yrittää raskautta. Todennäköisesti sinussa ei ole mitään vikaa. Voi mennä lähemmäs vuosi tai kauemminkin ennen kun tulee raskaaksi. Kaikilla se ei onnistu niin helposti.
Kun yrittämistä teillä on takana vuoden verran ja raskaus ei ole alkanut niin sitten on syytä hakeutua tutkimuksiin. Siihen saakka ei kannata ottaa mitään paineita.
Meillä miehen kanssa "yrittämistä" takana nyt 3vuotta ja 2kk josta tuloksena 4 keskenmenoa eikä yhtään lasta. Ollaan nyt oltu hoidoissa sellanen 1,5vuotta.
Mutta mielestäni teillä ei ole vielä mitää hätää. Tsemppiä nyt kuitenkin teille. Kyllä se plussa sieltä tulee kun sitä vähiten odottaa.
Kiitos ja kovasti onnea teillekkin!!
Ja muista tulla sit kertoon ku se plussa siltä tulee =)
En pysty vastaamaan suurimpaan huoleesi, mutta voin täysin jakaa kanssasi turhautumisen ja masennuksen kerta toisensa jälkeen tulleisiin pettymyksiin kun menkat alkaa. Meillä yritystä takana kohta seitsemän kiertoa. Aika tarkkaan ollaan seurattu oviksen ajankohtaa, mutta eipä vaan ole tärpännyt. Stressata/yrittää "liikaa" ei sais, mutta vaikeeta se on. Miten voi olla ajattelematta????? Tsemppiä kovasti teilla toivotaan, että se plussa sieltä pikaseen tulee!! Aurinkoista kevään odotusta siinä sivussa!
Moi
Sama tilanne meilläkin..6 kiertoa takana, kohta 7. Tänään kp39, mutta menkkoja ei näy. Pitkään kiertoon löytyi syykin -> PCO! Joten en edes uskalla toivoakaan, että nyt olisi tärpännyt.
On se niin turhauttavaa, kun kerta toisen jälkeen joutuu pettymään =(
Samoin teille kovasti paljon zemppiii! :)
Juup meillä tulee maaliskuussa vuosi täyteen. Suht rennoin mielin edelleen, koska talous huolestuttaa nyt enemmän. Tosin kuukausi kaksi sitten tuli epätoivontunteita, mutta ne meni ohi. Sitä pitää vaan suunnata energia mihin tahansa muuhun (työhön, siivoomiseen, sisustamiseen, lemmikkien hoitoon, ystäviin, mieheen..mihin tahansa).
Sit kannattaa työstää yhteistä kasvatusstrategiaa, miettiä arvoja, säästää rahaa... Teillä on nyt mahtavaa aikaa hommata uusia harrastuksia, rempata, hoitaa ihmissuhteita, hoitaa teidän keskinäistä suhdetta.
Mä oon keskittynyt siivoomiseen ja työhön. :) Kavereita pyrin näkee joka päivä, niitä tarvii sitte ku vaavi tulee :)
paniikkia! Puoli vuotta yritystä takana..toki toivotaan että pian tärppää. Mutta ei olla otettu suurempaa stressiä ja näin peittojen heiluttelu tuntuu iha kivalle :)