VÄKIVALTAISA RAISKAUKSIA

4885
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuo sotilaiden lähettäminen kadulle on Berlusconin temppu, jolla hän yrittää peitellä, että talous on kuralla, ollut hänen ansiostaan jo 6 vuotta, eikä hän kykene hallituksineen tekemään asialle yhtään mitään.

Äänestä
  • joka oli vasemmistolaisineen tyypillisen kyvytön ja hajosi kesken kauden.

    Äänestä

  • Eihän Berlusconia Italian talous ees kiinnosta, mieshän kikkailee rahaa vain itselleen. Berlusconins aikakaudella hänen henk. kohet. varallisuutenta kasvanut miljardeilla, mutta Italian varallisuus laskenut roimasti.

    Äänestä

  • Doctor W kirjoitti:

    Eihän Berlusconia Italian talous ees kiinnosta, mieshän kikkailee rahaa vain itselleen. Berlusconins aikakaudella hänen henk. kohet. varallisuutenta kasvanut miljardeilla, mutta Italian varallisuus laskenut roimasti.

    on kuitenkin ainut, jonka hallitukset pysyvät koko vaalikauden vallassa. punikeista kun ei ole kuin riitelemään.

    Eikä missään maassa ole köyhiä vallanpitäjiä.

    Vladimir Putin on tod näk maailman rikkain mies, vaikka omaisuus onkin muiden nimissä (ja salanimillä) ympäri maailmaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VALTAVASTI ITALIASSA kirjoitti:

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1127358/Berlusconi-deploy-30-000-soldiers-Italys-streets-wave-violent-rapes.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu