Vaikea Päätös

Onko kokemuksia hiihtopuvuista? Halti ja Rukka ovat kai ainoat kysymykseen tulevat merkit? Hinnoissa ei ole paljon eroa. Alusasu asiat ovat jo kunnossa.
Mitä eroa softshell/windstopper?
3620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oon käyttänyt nyt joitakin vuosia löfler asuja..kesät talvet..ainoastaan hyviä kokemuksia..kestää pesua erittäin hyvin..ja muutenkin kuosit on hyviä..windstopper käsittely tuntuu kestävän ehkä monia muita paremmin..mene ja tiedä!

Äänestä

Itselläni on ollut Halti 3 vuotta. Istuva ja hegittävä, mutta pintamateriaali nyppääntyi nopeasti.

Äänestä

Craft ja Halti edukkaat tarjouspuvut, edellinen hiukan paksumpi ja jälkimmäinen ohuempi. Melko tasaväkisiä kumpikin. Jos vatsanseutu olisi pienempi, niin olisi kai Future. Myöskin Björn Dählie pukua taisin sovitella. Sitten on vielä Noname, jota suunnittelin aluksi pyöräilyyn. Hiihtoon se lienee turhan paksu. Windstopper takkia olen pitänyt syksyt, keväät ja talvet pyöräilessä ja kävellessä ja muutenkin liikkuessa. Olen luullut, että windstopper olisi paksumpi ja tanakampi ja softshell kevyempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Makkeroos kirjoitti:

Onko kokemuksia hiihtopuvuista? Halti ja Rukka ovat kai ainoat kysymykseen tulevat merkit? Hinnoissa ei ole paljon eroa. Alusasu asiat ovat jo kunnossa.
Mitä eroa softshell/windstopper?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu