sonera nostaa laajakaistamme nopeutta ja hintaa---24.90 sta 39.90---ja lupaa kysymättä---meille riittäis tää nykyinen nopeus---emme tee työksemme mitään koneella---alkaa olla rahastuksen makua---mikä ois edullinen vaihtoehto---kertokaa---vaihto tulee eteen---oltu uskollisia soneralaisia ikämme---mitta täyttyi
kyllä
vituttaa,.,.,.,
1317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos olet niin onnellisessa asemassa, että taloosi tulevat kuparit eivät ole såneran, saat liittymän varmasti halvemmalla muualta.
Esim. Elisan omistaman verkon alueella Saunalahti ja Elisa tarjoavat 1 Megan liittymän noin 25 euron hintaan.
Jos kaapelisi tulevat såneralta joudut tyytymään langattomiin vaihtoehtoihin, esim. Wimax tai gprs/edge/3g-mokkulayhteys.
Vaihda puhelinliittymät samalla, esim såneran lankanumeron voit siirtää Dna;n tai Saunalahden gsm-liittymään tai Saunalahden Nettipuhelinliittymään, vaikka sånera väittää sivuillaankin, että on vaihdettava 040-gsm-numero lankaliittymästä luovuttaessa.
ps. Minäkin olin uskollinen såneran (Telen) asiakas ennen umts-ilman ostoa, sen jälkeen ko. firman toiminta on ollut täyttä katastrofia katastrofin perään.