lähdössä agadiriin!

Perhe

Onko joku tietoinen, miten urheilusta kiinnostuneelle löytyy ns. aktiviteettejä, esim. onko tällä hetkellä mahdollista nähdä jalkapallopelejä paikan päällä?
Stadion on vissiin aika lähellä keskustaa?

3

709

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jalkapallostadion on aivan kaupungin keskustassa HassanII ja Mohamed V katujen välissä.Jalkapallo-otteluita pelataan yleensä sunnuntaisin kello 15 eli kello 3 paikallista aikaa.Tungos on yleensä varsin kova, koska marokkolaisetkin ovat melkoisia jalkapallofaneja.Ottelun päätyttyä ei kannata heti rynnätä poislähtevien joukkoon juuri tuon tungoksen takia.

      Aivan viime viikolla kirjoitin juuri noista aktiviteeteistä Agadirissä.Perheeseen kuuluu ilmeisesti myös lapsia joten kaupungin keskustassa Hassan II ja Blv 20 ayot katujen välissä on lintupuisto.Se on kiva rauhallinen paikka jossa on lintujen lisäksi myös jotain eläimiäkin (isosarvisiaa vuohia ja kenguruiden sukuun kuuluvia eläimiä). Sisäänkäynti on kummaltakin kadulta. Blv 20 ayot kadulta tuon lintupuiston sisäänkäynnin edessä on ns kaupunkijunan lähtö ja tulopaikka. Ei se mikään oikea juna ole, mutta se tekee mukavan kierroksen kaupungissa.

      Agadirissa on neljä golfkenttää. Tosin yksi sijaitsee kuninkaanlinnan alueella ja sinne eivät matkailijat pääse.Jos en nyt kovin paljon väärin muista niin yksi kenttä ei ole täyspitkä.Jos harrastatte golfia niin suosittelen vuorojen varaamista jo kotoa käsin.Tenniskenttiä on jo aivan kaupungin keskustassakin.Tavanomaista kameelilla ja hevosilla voi siellä myöskin ratsastaa.Lisäksi rannalla on ollut mahdollisuus ajaa sellaisella pärisevällä vesiskootterillakin. Olenpa nähnyt siellä myöskin mahdollisuuden tulla hinatuksi lasakuvarjolla ilmaan.Hyvää matkaa.kalevis.

      • asiantuntevista

        neuvoista( :


      • palveluita
        asiantuntevista kirjoitti:

        neuvoista( :

        Nuo rantapalvelut ei taida talvisin olla toiminnassa, ei olleet ainakaan viime kuussa. Mutta lomallahan on tärkeintä perheen yhdessäolo:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      39
      2955
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      63
      2334
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      174
      2294
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      1988
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      17
      1352
    6. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1346
    7. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1343
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1224
    9. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1201
    10. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      11
      1194
    Aihe