lähdössä agadiriin!

Perhe

Onko joku tietoinen, miten urheilusta kiinnostuneelle löytyy ns. aktiviteettejä, esim. onko tällä hetkellä mahdollista nähdä jalkapallopelejä paikan päällä?
Stadion on vissiin aika lähellä keskustaa?

3

762

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jalkapallostadion on aivan kaupungin keskustassa HassanII ja Mohamed V katujen välissä.Jalkapallo-otteluita pelataan yleensä sunnuntaisin kello 15 eli kello 3 paikallista aikaa.Tungos on yleensä varsin kova, koska marokkolaisetkin ovat melkoisia jalkapallofaneja.Ottelun päätyttyä ei kannata heti rynnätä poislähtevien joukkoon juuri tuon tungoksen takia.

      Aivan viime viikolla kirjoitin juuri noista aktiviteeteistä Agadirissä.Perheeseen kuuluu ilmeisesti myös lapsia joten kaupungin keskustassa Hassan II ja Blv 20 ayot katujen välissä on lintupuisto.Se on kiva rauhallinen paikka jossa on lintujen lisäksi myös jotain eläimiäkin (isosarvisiaa vuohia ja kenguruiden sukuun kuuluvia eläimiä). Sisäänkäynti on kummaltakin kadulta. Blv 20 ayot kadulta tuon lintupuiston sisäänkäynnin edessä on ns kaupunkijunan lähtö ja tulopaikka. Ei se mikään oikea juna ole, mutta se tekee mukavan kierroksen kaupungissa.

      Agadirissa on neljä golfkenttää. Tosin yksi sijaitsee kuninkaanlinnan alueella ja sinne eivät matkailijat pääse.Jos en nyt kovin paljon väärin muista niin yksi kenttä ei ole täyspitkä.Jos harrastatte golfia niin suosittelen vuorojen varaamista jo kotoa käsin.Tenniskenttiä on jo aivan kaupungin keskustassakin.Tavanomaista kameelilla ja hevosilla voi siellä myöskin ratsastaa.Lisäksi rannalla on ollut mahdollisuus ajaa sellaisella pärisevällä vesiskootterillakin. Olenpa nähnyt siellä myöskin mahdollisuuden tulla hinatuksi lasakuvarjolla ilmaan.Hyvää matkaa.kalevis.

      • asiantuntevista

        neuvoista( :


      • palveluita
        asiantuntevista kirjoitti:

        neuvoista( :

        Nuo rantapalvelut ei taida talvisin olla toiminnassa, ei olleet ainakaan viime kuussa. Mutta lomallahan on tärkeintä perheen yhdessäolo:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1116
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      906
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      683
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      78
      632
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      609
    8. 28
      585
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      585
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      579
    Aihe