Hääparille shampanjalasit

Jukka Sierre

Avioiduin viime vuonna, ja tutulta sain lahjaksi upeat shampanjalasit päivämäärillä varustettuna. Pohjan teksti Lasikaari ja sähköposti kyselyt lasikaaren pitäjäksi paljasti tekijäksi nuoren _itseoppineen_ lasikaivertajan.

käykää tutustumassa!

http://www.lasikaari.com/

3

2548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • idea on joo!!

      Aaaa! Oisipa ihana lahja annettavaksi. Surku kun pari toivoo vain rahaa :(

    • Jaana21

      Shampanjalasit , Kuohuviinilasit ovat upeat lahja hääparille. Kristallikaupassa löytyy myös kristalliset setit: Swarovski Kristalleilla koristellut Kukkamaljat ja 2 lasia. Kaiverrus on mahdolista. Kristallikaupassa ovat myös käsinpuhalettu kristalli viini-, shampanjalasit kristallella koristellut. Ne on upeat . Hyvä lahja ovat myös käsintehtty kristallilasit - viinilasit, shampanjalasit, juomalasit . Kaikki löytyy www.kristallikauppa.com.

    • Beta7

      Kuohuviinilasit vietiin juurikin talvihääparille. Kaiverrukset hääparin nimillä ja hääpäivämäärällä tilattiin Laserideasta Tampereelta. Nettisivuilla näyttää olevan kaikkea muutakin kivaa häihin kuten hääopasteet ja vieraskirjat yms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      91
      1919
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1753
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      305
      1550
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1441
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      88
      1028
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      997
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      977
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      958
    9. 67
      944
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      931
    Aihe