Onko kellään oikeasti tietoa mistä saisi vuokrattua kahdeksi viikoksi talon tai majatalosta kuuddelle hengelle huoneet(kolme huonetta riittää) keittiö tilat oma wc/suihku.Olen sellanut netistä eri välittäjiä,mutta eivät vuokraa niin lyhyeksi aikaa noita taloja tai sitten hinnat ovat jotain 1500€ mikä minusta on aivan liikaa,vai olenko väärässä tässä asiassa?Olisimme menossa perheen kanssa goalle(pohjois)26.3-14.4
Talo goasta vuokralle....?
Brankkari
91291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
todellakin toi 1500 tuntuu kohtuuttomalta, elintaso tosi alhainen. itse muutamiin törmättiin, ketkä olivat majan ottaneet paikanpäältä - 200-300 e / kk talo..ja ihan kiva.. eli aivan sikahinta !!
Koitappa www.ownersdirect.co.uk. Itse varattiin just sieltä asunto 2 makuuhuoneella ja mukavuuksilla. Ihan kohtuu hintainen (250e) 5hlöä. Reissuun lähdetään hiihtolomaksi.Voin laittaa viestii palattuamme millainen oli.Tähän mennessä olemme saaneet loistavaa tietoa ja neuvoa asunnon omistajalta.Toivottavasti kuvat vastaavat asuntoa.Jää nähtäväksi?!Ainakin kyseiset sivut katsomisen arvoisia.
Jos vain mitenkään pystyt niin pistä ihmeessä viestiä siitä asunnosta jossa olette jos vaikka siihen saisi buukattua kuusi henkilöä.....
Laitan viestii, mut kato ihmeessä www. sivut.Siellä asuntoja vaikka kuin paljon 2, 3, 4, makkarin huoneistoja uima-altailla ja mukavuuksilla eikä mielestäni pahan hintaisia.Löysin sivut ite ihan vahingossa.
Kävin Goalla yli 10v sitten. Silloin itse vuokrasimme talot ja hotellihuoneet paikan päällä. Olin siellä pariin kertaan, ja aika pitkän aikaa.
Intia on kolmannen maailman maa ja hinnat murto-osan Eurooppalaisista hinnoista. Meillä oli 1mh talo vuokralla joen rannalla hintaan 8 puntaa/kk!!! Se oli Intialaisten hinta, ei turistien. Saimme talon tuttavien kautta noin halvalla. Talossa ei tosin ollut vessaa ollenkaan, vaan tarpeet tehtiin puutarhaan, josta siat kävivät ne siivoamassa.
Nyt kun mietin asiaa tarkemmin, ei meillä tainnut olla suihkuakaan. Peseytymiseen kävi keittiön kraanasta kylmä vesi ja ämpäri.
Itse en uskaltaisi mistä tahansa netistä buukata etukäteen yhtään mitään. Englannissa on jo vuosien ajan ollut paljon huijauksia esim. festarilippujen suhteen. Joka vuosi tuhannet festareille ja konsertteihin lippuja netistä ostaneet ovat tulleet huijatuiksi.
Googlaa ainakin toi nimi ensin.
Viime vuonna tapasin suomalaisen pariskunnan, joka oli vuokrannut useammaksi kuukaudeksi huoneen "majatalon"tyyppisestä ratkaisusta ja hinta oli 80 €/kk. Ongelma oli, että kun piti maksaa, se olikin 80 €/kk per nuppi. Eli olkaa tarkkana onko kyseessä kokonaishinta vai joku muu. Varmasti löydätte jonkun kivan :)
24€ PÄIVÄ, OLTIIN JOULUNA VOI OLLA HALVEMPI MUULLOIN
HYVÄ SIJAINTI ,ISOT HUONEET,ISO KEITTIÖ
200M RANNALTA
FLLIPES HOUSE FOR RENT
SÄHKÖPOSTI [email protected]
91982-2183903
Onko noilla jokin www-sivusto mistä näkee jotain tietoa tuosta FLLIPES HOUSE FOR RENT....jutusta.
nuoripari asuu itse yhdessä huoneistossa ja hänen vanhempansa vanhassa talossa samalla tontilla.
Filipillä on eurooppalainen eukko ja pieni lapsi ,
tutustuivat amerikassa työnpuitteissa ja säästörahoilla bygasivat
neljän huoneiston talon vanhempien tontille.
Ihan kansainvälinen jätkä .
Isot huoneet, kaikilla partsi, yksi kylpäri vaan.
Halvempiakin on, tällä hyvä sijainti rannan ja isomman tien puolivälissä.