olis lähtö thaimaaseen ja haluisin ottaa kännykän mukaan,mutta aattelin ottaa mun kakkoskännykän mukaan ja siihen vaikka sitten ostaa prepaid liittymän.. mikä liittymä toimii thaimaassa? en haluis ottaa mun ns "oikeaa" kännykkää ja liittymää mukaan,jos vaikka hukkuu tai jotain.. en halua paikanpäältä mitään liittymiä ostella,ihan täältä suomesta,jos vaan joku toimii?
prepaid
liittymästä
6635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Muistaakseni toimii ulkomaillakin mutta varaa siihen sitten vähintään 100€ puheaikaa jos ei thaimaalainen 10€ sulle käy.
Ok,kiitoksia,mutta ihan vaan textareita ajattelin lähettää,en soitella.
Osta DTAC:n myymälästä Happy prepaid-kortti.
Kortti maksaa 49 bahtia ja siihen voi ostettaessa ladata niin paljon bahteja kuin haluat.
Puhelut maksavat paikallinumeroihin 1 bahti minuutilta ja Suomeen,käytettäessä 009 etuvalintaa,
lankaliittymiin 5,35 baht ja kännykkäliittymiin 10,70 bahtia minuutilta
Kysyt kassalta saat helpoiten,just noit 50,100,300 ja 500tbhkortteja
kun menisit seven eleveniin( on joka kylällä useita) ja sanosit mister häpi priipeid sim kaard änt faivhandrid pati taim. tänk juu vielä päälle ja jos et ymmällä miten se kortti sinne laitetaan niin anna puhelin sille myyjälle niin homma hoituu. Lataa halutessas sen viissataakin sinne. Haaskaa matkaa.
Moro vaan! Tulin kaksi päivää sitten takas ja mulla oli koko ajan käytössä 12 call liittymä. Kuten tuossa joku jo kertoi joka kaupasta saa niitä ja kun lyöt puhelimen pöytään niin ne laittaa kaikki valmiiksi, muista pyytää siru ei muuten maksanut meillä mitään. 16 päivän aikana ostin n.2000 bth puheaikaa eli n.40€ ja sillä pidin paikanpäällä ystäviin koko ajan yhteyttä lisäksi soitin yli 35 kertaa suomeen ei tietenkään mitään hehtaari puheluita, mutta kuitenkin erittäin halpaa verrattuna suomen liittymiin. Mulla oli myös kaksi puhelinta mukana toinen eli oma pysyi hotellissa koko matkan ja taikku liittymällä kaikki yhteyden otot. Hyvää matkaa olen kyllä kateellinen!!!!