Lämppärin valot??

Lämmitys/ilmastointilaitteen valot eivät pala, Megane vm. 2000. Ainoastaan ilmastoinnin merkkivalo palaa.
Onko kova homma vaihtaa itse valot, eli lähinnä miten paljon pitää purkaa vai kannattaako teettää huollossa??
1235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin -97 mallissa on helppo homma, ja taitaa olla samanlainen rakenne. Purkaa ei tarvitse muistaakseni kuin tuhkakuppi irti ja sitten paneeli käteen (ruuvien irrotuksen jälkeen) ja vaijerit irti. Suosittelen esim. Haynesin korjausoppaan hankkimista jossa ko. töiden suoritus on esitetty, tienaa hintansa jo ko. lamppujen vaihdossa jos vertaa korjaamokustannuksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JLI kirjoitti:

Lämmitys/ilmastointilaitteen valot eivät pala, Megane vm. 2000. Ainoastaan ilmastoinnin merkkivalo palaa.
Onko kova homma vaihtaa itse valot, eli lähinnä miten paljon pitää purkaa vai kannattaako teettää huollossa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu