snorklaus

hei te joilla kokemuksia Colonan snorklaus retkistä Sharmissa kertokaa kokemuksenne.
Sopiiko myös sellaiselle joka ei ole aiemmin snorkklannut yms. kiitos asiallisista vastauksista!
3472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä sopii oikein hyvin, olimme kyseisellä retkellä ja oppaat tosi auttavaisia, opettivat
kädestä pitäen ja uivat vierellä koko ajan.
Snorklaus on muuten ihan helppoa Punaisella merellä tuon suolasuuden takia sen kun kelluu ja
katselee upeaa merenalaista maailmaa. Ehdottomasti kannattaa kokeilla.

Äänestä

Oltiin vuos sitten. TODELLA huonosti organisoitu retki, oppaat ei puhunu suomea, osa porukasta lapsia jotka ei ymmärätny engl, välineitä ei ollu oikean kokoisia, hyviä snorkaluspaikoja ei näytetty ... Jos ois ollu aiempaa snorklauskokemusta, ois voinu pärjätä, mutta eka kertalaiselle jäi todella huono maku. EN SUOSITTELE.

Äänestä

Hei,
Sopii kaikille, heidän oppaat huomioivat aloittelijat ja pidemmälle ehtineet. Retkelle ei tarvitse ottaaa mitään omia välineitä mukaan. - jopa saa pelastusliivit snorklausta varten jos haluaa. Vesi on niin suolaista, että hyvin pitää pinnalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sharmissa kirjoitti:

hei te joilla kokemuksia Colonan snorklaus retkistä Sharmissa kertokaa kokemuksenne.
Sopiiko myös sellaiselle joka ei ole aiemmin snorkklannut yms. kiitos asiallisista vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu