Täällä on monestikin ollut puhetta helmien ostamisesta, mutta onko tuolla muita koruja tarjolla, siis ihan kulta- ja hopeakoruja ja jos on, onko edullisempia kuin Suomessa. Sitäkin ihmettelen että voiko aitoja helmiä saada noin edullisesti, olen ollut siinä uskossa että AIDOT helmet ovat HIRVEÄN kallita. Voiko noilla hinnoilla saada edes viljeltyjä?
Korut Venezuelassa
2
926
Vastaukset
- muttaaa
Tuolla alempana on ketjuja joissa käsitellään tätä aihetta. Tuttavani toi viime vuonna ko. helmiä ja suomessa oli katsottu että aitoja ovat. Mutta, tiedä sitten, kauniita ovat kuitenkin. Varmaan siellä myydään feikkejäkin mut kai oppaat tietää paikat mistä ostaa. Itse aion ottaa riskin ja shoppailla niitä jos on nättejä, ei ne kuitenkaan niin paljon maksa että konkurssiin menis.
- essi82
Tervehdys.
Jos haluat jotain vähän erikoisempaa ja taatusti käsintehtyä niin käyppä katsomassa nämä sivut ja laitappa vaikka mailia, että tahdot nähdä koruja. Itse olin Isla de Margaritalla vuosi sitten ja ostin näitä ko. koruja ja ovat olleet aivan loistavia! Helmiä en itse ostanut, koska jotenkin ne ei vaan... noh sopinut tyyliini. :)
[email protected]
http://www.islamargarita.com/silver-island-jewelry.htm´
Mutta erittäin nautinnollista matkaa sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs511459- 1701265
- 611087
- 81042
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2321021- 13945
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää31853Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä54848Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti93819- 347785