APUA, laavakansan linna- väen??

Kummitäti hukassa

Kummilapsi toivoi lahjaksi linnaa.. laavakansan/väen linnaa.. ja siis.. jotenkin kuvittelin, että helpponakki.. etsin vaan.. mutta eipä olekkaan niin helppoa kun tällä hakusanalla ei löäydy mitään mistään. Tietääkö kukaan enempää.. Mitä sarjaa? mikä liike myy? (nettikaupoista en löytänyt).. Synttärit lähenee ja paniikki kasvaa.. Kiitos avusta..

5

945

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LittleHelper
    • toinen kummitäti

      Legolla on uusi/uudehko sarja, jossa on dinosaurauksia ja kivikutisen näköisiä hahmoja ja rakennuksia. voisiko olla kyse näistä. Minä ihastelin näitä prismassa.

    • aatu.alho

      Se on sarjaa GORMITI.

      • Aatu.Alho

        Se on sarjaa GORMITI. Olen täysin varma.


    • Aatu.Alho

      Se on GORMITI.Olen siitä varma

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2798
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2641
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      36
      2163
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      1937
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1905
    6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      35
      1602
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      935
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      112
      863
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      839
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      824
    Aihe