Kaikkea on kokeiltu mutta yö ei vain ota onnistuakseen. Vauva on nyt 1,5 kk. Onko kukaan kokeillut Cocoon sleepiä? http://www.webmarket.fi/index.php?page=2&c=140&id=145&flag=menu&pid=6180&cid=145
En tiedä auttaisiko toi meitä alkuhuudoissa mut ehkä siinä vaiheessa kun vauva alkaa jo väsymystään nuukahtaa. Ehkä ei heti alkais huutaa ku havahtuu? Kokemuksia??
En tiedä auttaisiko toi meitä alkuhuudoissa mut ehkä siinä vaiheessa kun vauva alkaa jo väsymystään nuukahtaa. Ehkä ei heti alkais huutaa ku havahtuu? Kokemuksia??
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyseistä systeemiä ei meillä kokeiltu, kun en silloin huomannut, että tuollaisia olisi ollut. Olisin varmaan kokeillut, jos olisin huomannut/tiennyt olemassaolosta. Kallis koliikkikeinu meille hommattiin ja siitä ei kyllä ollut apua, mutta sähköhammasharja sitterin alla rauhoitti toisinaan. Eli sinuna kokeilisin kyllä, mutta en odottaisi liikoja. Voihan sen myydä sitten eteenpäin, jos ei toimi.
Olethan lukenut tuon VonMack:in aloittaman ketjun "kannattaa kokeilla". Siinä on alussa pitkästi emäsjauheesta, mutta jos jaksaa kahlata eteenpäin, niin paljon muitakin toimivia/toimimattomia kikkoja joita kannattaa kokeilla, jos vaikka omalla vauvalla auttaisi.
Tsemppiä!
Mun kummitytöllä toi auttoi, ei se nyt toki kaikkia koliikkikitinöitä vienyt mutta rauhoitti selkeästi öitä ja äiti sai levättyä paremmin. Vauvat ovat toki yksilöitä siinä missä muutkin mutta on varmasti kokeilun arvoinen juttu, jos teillä on vielä yöt rikkonaiset!