Kaapeliralli

Niin eli tietääkö kukaan mistä netistä saisi halvalla tilaamalla johdon jonka pitäisi minimillään olla 3metriä pitkä ja hdmi - dvi-D liitännällä(molemmat täytyy olla uros päisiä).Dvi-d liitäntä on 24 1 pinninen.
3236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

en jaksa alkaa erikseen etsimään eikä ole kokemusta asiasta. Jos olisin itse ostamassa menisin multitronicin sivulle ja katsoisin onko tarjolla ja ostaisin, hyvä ja luotettava pulju ja nopeat toimitukset.

Äänestä
  • onko parempi liittää tietokone ja tauluteevee hdmi kaapelilla jos telkkaris on se liitäntä ja tietokoneessa ei ole mutta hommaa adapterin vai se että hommaa dvi-d kaapelin ja hommaa adapterin mikä muuttaa tietokoneen dvi-d:n telkkariin HDMI:ksi...onko noilla mitään eroa ja jos on niin mikä/mitä?Eikös molemmissa kuitenkin ääni kulje normaalisti ilman "lisäjohtoja"?Kiitoksia vielä kerran paljon,ei viitti ostaa kaapeleita "sika säkissä" niin kyselen sen takia.

    Äänestä

Vaihtoehtoisesti myös semmoinen johto käy että HDMI:n tilalla on 15nastainen d-sub liitäntä eli pitäisi olla joko (15-nastainen D-Sub) äänitulo kytkettynä Dvi-D liitäntään(eli siihen 24 1pinniseen)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HDMI - DVI-D kirjoitti:

Niin eli tietääkö kukaan mistä netistä saisi halvalla tilaamalla johdon jonka pitäisi minimillään olla 3metriä pitkä ja hdmi - dvi-D liitännällä(molemmat täytyy olla uros päisiä).Dvi-d liitäntä on 24 1 pinninen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu