Druid spec

Mikähän mahtaisi olla druidille hyvä arena spec, honori on kohta capissa ja merkkejäkin on paljon kun en ole osannut päättää millä specillä alottaisin. PvE speccini on balance ja heroic emblem epicit löytyy.

Tarkoitus olisi todennäköisesti pelata holy paladinin ja arms warrun kanssa 3v3 (kavereita).
Mikähän specci olisi paras tähän comboon, kertokaa kokemuksia te jotka olette pelannut wotlkin aikana enemmän areenaa kun minä ja suositelkaa jotain speckiä :D
10557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Feral

Äänestä
  • Feral haisee, resto tai balance owns.

    Äänestä

  • asdsadasdasdasdad kirjoitti:

    Feral haisee, resto tai balance owns.

    Että se feral on druidin speceistä paras PvP varten oikein pelattuna. Resto druideja kun on tullut arenalla vastaan niin on voinut vain nauraa kuinka helppo voitto oli.


    Balancet tekevät kyllä julmetusti lämää ja pystyvät healaamaan mahtavasti, mutta kestävyys on silti todella surkeaa.

    Äänestä

en ole pelannut kahteen vuoteen, mutta se ei tarkoita ettenkö olisi mukamas pelimekaniikan asiantuntija. Odota hetki niin väsään sinulle buildin.. jaa muuten, warriorit kuulemma ownaa jos niillä on healeri, nyt taitaa olla asianlaita niinkin vielä 2 vuoden jälkeen, joten ehkä meet feral ja hiivit toisten taakse hakkaamaan toisilta päät irti, koska kaikki tekee nyt ihan helekkaristi damaa.

Äänestä
  • Feraal!!!

    Äänestä

  • On kyllä aivan käsittämättömän turha talent jos et ferali ole, ei ne tuomion kanat muita healeja rejunevationin ja nourishin lisäksi juurikaan käytä.

    Kyllähän tuo muuten ihan kätevän näköinen arena specci on. Mutta doomkinit ovat silti aivan julmetun heikoilla useimpia classeja vastaan.

    Äänestä

Ei oo mitään väliä kun et saa kuitenkaan ees 1500 ratinkia pidettyä

Äänestä

www.arenajunkies.com

täältä löytyy specit ja nyt on jopa pari WoTLK arena team guideakin tullu elikkä löytyy kaikkea kivaa tietoa areenatiimeistä taktiikoista speceista ja muista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tauren Druid kirjoitti:

Mikähän mahtaisi olla druidille hyvä arena spec, honori on kohta capissa ja merkkejäkin on paljon kun en ole osannut päättää millä specillä alottaisin. PvE speccini on balance ja heroic emblem epicit löytyy.

Tarkoitus olisi todennäköisesti pelata holy paladinin ja arms warrun kanssa 3v3 (kavereita).
Mikähän specci olisi paras tähän comboon, kertokaa kokemuksia te jotka olette pelannut wotlkin aikana enemmän areenaa kun minä ja suositelkaa jotain speckiä :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu