Olen lähdössä ensimmäistä kertaa Leville,mökki varattuna mutta mitä ehdottomasti pitäisi olla mukana normaali varusteiden lisäksi.Onko jotain vinkkejä tavara määrä pitäisi olla mahdollisimman pieni ja käytännöllinen, matkat junalla makuuvaunussa.
Leville hiihtolomalla
ekakertalainen
2656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
nippu euroja. Hinnoissa on hiihtolomalisät,ja jos aiot Levin keskustan paikkoihin niin varaudu pitkiin jonoihin,ja kännisten örveltämiseen aamu
neljään. Mutta siitä huolimatta hauskaa lomaa.
Mitähän ovat sun normaalivarusteet??? Älytöntä! Itse totesin kylmässä mökissä hytistessäni, että enemmän olisin tarvinnut mukavia kotoisia iltavaatteita ja vähemmän bilevehkeitä. Varustus riippuu sitä mitä haet. Jos mielessä on oikeasti lasketteluloma, ota mukaan lämmintä rinteeseen ja mökkiin. Jos olet menossa örveltämään, panosta bilevehkeisiin. Ja paksuun rahapussiin..